Wyrazisty makijaż zamiast biżuterii?

0
2095

Jesteśmy przyzwyczajeni do ozdób w formie biżuterii, akcesoriów czy ekspresyjnych akcentów na ubraniach. Warto jednak pamiętać o innych formach urozmaicenia kreacji, a jedną z nich może być właśnie wyrazisty, odpowiednio dobrany makijaż.

Mocne podkreślenie oczu

Czy oczy są zwierciadłem duszy? Z pewnością ich kształt i kolor warunkują odbiór społeczny, dlatego niebagatelne znaczenie ma odpowiednie podkreślenie oprawy oka poprzez kreski wykonane eyelinerem czy cieniami do powiek, a ich kolor może znakomicie uwydatnić barwę tęczówek. Aby powiększyć optycznie oczy, zaleca się wykonanie makijażu różnymi odcieniami jednego koloru. Bardzo pomocne w uzyskaniu tego wrażenia jest zastosowanie rozświetlających, połyskujących cieni. Innym sposobem jest efekt smoky eyes, który poprzez roztarcie koloru gwarantuje efekt powiększenia. Istotne jest również dokładne tuszowanie rzęs, które je pogrubi i podkręci, nadając oczom kokieteryjny charakter.

Konturowanie brwi

Szczególnym atutem każdej kobiety są właściwie wykonturowane brwi. A zadanie to wcale nie jest łatwe, gdyż nietrudno przesadzić, posługując się pincetą. Już od dłuższego czasu modne są wyraziste brwi. Zbyt cienkie i rzadkie wyglądają nienaturalnie. Kolejnym, często powtarzanym błędem są zbyt ciemne brwi u blondynek o jasnej karnacji. Ich linia powinna być również wydłużona i wykraczać poza zewnętrzny kąt oka. Należy pamiętać, by zachować mimo wszystko naturalność, ponieważ przypadkowo można uzyskać komiczny rezultat.

Gładka cera

Już nie jedna videoblogerka pokazała, jak zatuszować wszelkie niedoskonałości twarzy, łącznie z bliznami po młodzieńczym trądziku, które wprawiają w kompleksy wiele kobiet. Odpowiednio dobrany podkład i puder pozwolą uwydatnić piękne kontury twarzy i zakryć defekty. Jednak łatwo uzyskać efekt “maski”, który wpłynie na sztuczność wizerunku. Warto wybrać podkłady, które zarówno matują, jak i nawilżają, a są one coraz częściej produkowane. Klasycznym błędęm jest użycie zbyt jasnego lub zbyt ciemnego podkładu. Ważne, by dobrać ten odpowiedni, do określonego rodzaju cery – tłustej, suchej lub mieszanej. W internecie można zapoznać się z szerokim wyborem tych produktów i dobrać właściwy odcień, np. w perfumerii Neness.pl. Wygładzona cera z pewnością Cię odmłodzi i będzie dużym urozmaiceniem Twojego wyglądu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ