Wybierz dla siebie porcelanowe wyposażenie kuchni i jadalni

0
911
porcelana

Jeśli lubisz eleganckie, tradycyjne wyposażenie domu, z pewnością gustujesz także w porcelanie, która może stać się ozdobą każdej kuchni i jadalni. Nic dziwnego – ten wyjątkowy dodatek sprawia, że każde danie wydaje się jeszcze smaczniejsze i prezentuje piękniej. Jakie elementy zastawy powinny się zatem znaleźć w twoim domu?

Czy porcelana to nie przeżytek?

Wielu osobom może się wydawać, że porcelana już dawno wyszła z mody, nie jest to jednak prawdę. Wciąż pozostaje ona na topie, jeśli chodzi o zestawy obiadowe czy serwisy kawowe. Wszystko dlatego, że charakteryzuje się ponadczasowym pięknem, którego nie sposób przegapić.

Porcelana to przede wszystkim delikatny materiał, który sprawia, że każda rzecz wydaje się krucha i ekskluzywna. Idealnie wykonana ma śnieżnobiałą barwę, która oczarowuje i podkreśla kolor podawanego na niej jedzenia. Każdy kolor wydaje się dzięki niej żywszy i bardziej wyrazisty, co jeszcze bardziej zachęca do jedzenia.

Porcelana cechuje się też doskonałymi właściwościami termalnymi. Podtrzymuje delikatnie ciepło potraw, a jednocześnie zabezpiecza nas przed poparzeniem się. Idealnie sprawdza się dzięki temu podczas każdego posiłku.

Jednak czy tradycyjne wzory to nie przeżytek? Nawet jeśli niektóre z nich wyszły już z mody, wciąż można cieszyć się wspaniałością nowoczesnych zastaw stołowych o niesamowitej urodzie. Ich innowacyjne kształty, minimalistyczny design czy wręcz przeciwnie – fantazyjność – sprawią, że nigdy nie uznasz porcelany za zbyt starą.

Zestaw do serwowania kawy i deseru

Czy często zdarza się, że twoi goście przychodzą jedynie na kawę i deser? Jeśli tak, z pewnością zechcesz uhonorować ich odpowiednim serwisem, który podkreśli doniosłość tej chwili oraz pokaże, jak bardzo są dla ciebie ważni. Porcelanowy zestaw kawowy z pewnością sprawdzi się w tym celu doskonale, a kawa czy ciasto po prostu będą smakowały dzięki niemu lepiej. Co więcej, niejedna osoba doceni twój gust, ponieważ nieodmiennie od setek lat porcelana jest uważana za najpiękniejszy materiał, z którego można zrobić zastawę.

Zestaw obiadowy

Wśród porcelanowej zastawy nie może zabraknąć także zestawów obiadowych. Sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy często urządzasz eleganckie spotkania w swoim domu w gronie przyjaciół i rodziny. Podkreślą ich charakter i dodadzą im jeszcze więcej prestiżu, który na pewno zachwyci twoich gości.

Zestaw obiadowy powinien składać się nie tylko z talerzy dla gości czy filiżanek, ale także ze wszystkich naczyń, w których będziesz podawał dania, co zapewni spójny wygląd twojego stołu. Nie wahaj się zatem przed wyborem półmisków, salaterek czy waz, które pięknie podkreślą charakter przygotowanych przez ciebie dań.

Wybieraj samodzielnie

Czasem zdarza się, że gotowy zestaw nie jest dla nas idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli znajduje się w nim zbyt dużo lub zbyt mało naczyń. Wówczas rozwiązaniem jest porcelana na sztuki, którą będziesz mógł samodzielnie powybierać. Dzięki temu sam stworzysz idealny zestaw do swojej kuchni i jadalni – nawet nietypowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ