Włosy pielęgnacja

0
1362
Włosy pielęgnacja

Każdy człowiek jest bardzo wrażliwy na punkcie swoich włosów; każdy chce, żeby były mocne, lśniące, wyglądające zdrowo i pięknie. Nie wystarczy jednak codzienne ich mycie, żeby tak wyglądały. Odpowiedzialna codzienna pielęgnacja to klucz do idealnej kondycji włosów. Poniżej podpowiadamy, jak włosy pielęgnować, żeby móc się nimi chwalić przed całym światem.
Włosy potrzebują pielęgnacji – Amerykanki mają na złą kondycję swoich włosów mają nawet osobne określenie – Bad Hair Day. Jeśli chcesz uniknąć tego problemu w swoim przypadku, posłuchaj, co należy robić.
Najważniejsze jest codzienne mycie – ale nie tylko kosmetyki, jakich używamy do tego celu, ale także sama technika mycia włosów. Najlepiej szampon dopierać do rodzaju skóry głowy – jeśli masz skłonności do łupieżu, wybieraj te przeciwdziałające jego namnażaniu się. Jeśli masz włosy kręcone, również staraj się wybieraj odpowiednio dopasowane specyfiki – podobnie w przypadku włosów farbowanych czy skłonnych do rozdwajania się końcówek. To pierwszy krok. Później przychodzi kwestia odpowiedniego sposoby mycia włosów, ponieważ wbrew pozorom to również ma ogromne znaczenie. Szamponu powinniśmy używać jedynie przy samej skórze głowy, a nie nakładać go na całe włosy. Szampon powinien być lekko wmasowany w skórę głowy. Mokrych włosów nie wolno trzeć ani szarpać, ponieważ znacząco je to osłabia. Najlepiej również głowę myć dwukrotnie, wtedy skóra będzie naprawdę oczyszczona.
Ważne jest też wybranie odpowiedniej odżywki, a także prawidłowe jej zastosowanie. Kosmetyk musi być dopasowany do kondycji włosów, ale również ich rodzaju – dokładnie tak jak szampon. Przypadkowe kosmetyki mogą nie przynieść pożądanych efektów. Odżywkę powinno się wmasowywać we włosy, jeśli masz je długie, nie trzeba tego robić na całej ich długości. Wystarczy, że wmasujesz odżywkę w 2/3 wysokości – powyżej z całą pewnością są mocne. Odżywkę trzeba po kilku minutach dokładnie spłukać czystą, letnią wodą.

www.testersi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ