W jaki sposób odzyskać pieniądze od dłużnika?

0
2092

Próby odzyskania należnych pieniędzy od dłużników mogą być długotrwałe i bardzo trudne. Nawet jeśli z powodzeniem przeszliśmy przez długą batalię sądową i uzyskaliśmy korzystny wyrok, nie oznacza to jeszcze, że niebawem możemy oczekiwać zwrotu należności. Bardzo często skuteczna egzekucja komornicza nie jest możliwa, ponieważ dłużnicy ukrywają swój majątek. Przeczytaj, co robić w takiej sytuacji.

Gdy dłużnik ukrywa swój majątek…

Bardzo często wcale nie jest prawdą, że dłużnik nie ma żadnego majątku, z którego możliwe byłoby wyegzekwowanie spłaty długu. Dotarcie do takich informacji samodzielnie jest jednak bardzo trudne. Z tego powodu warto zaangażować detektywa, który nam w tym pomoże. Profesjonalny detektyw może zaoferować nam nieocenioną pomoc przy odzyskiwaniu wierzytelności. Przede wszystkim ustali miejsce pobytu dłużnika i zweryfikuje, jakie składniki należą do jego majątku. Dzięki temu będziemy mogli wskazać komornikowi elementy majątku, które mogą być zajęte na poczet spłaty długu.

W ten sposób znacznie przyspieszysz obrót spraw i pieniądze będą mogły w niedługim czasie trafić na Twoje konto. W przeciwnym wypadku sprawa może toczyć się latami, a nie jest wykluczone, że komornik sam nigdy nie wpadnie na trop ukrywanego majątku i nie odzyskamy wierzytelności.

Czy korzystanie z usług detektywa w przypadku problemów z odzyskaniem wierzytelności się opłaca?

Oczywiście, zatrudnienie detektywa to zawsze dodatkowy koszt. Jeżeli nasze wierzytelności są bardzo małe, to zatrudnienie detektywa mija się z celem – okaże się, że rachunek za usługę pochłonie zysk. Przy większych zobowiązaniach jednak zaangażowanie detektywa może okazać się zbawienne. Bardzo często detektyw jest w stanie pomóc w sprawach wydawałoby się beznadziejnych, gdy przez lata nie można było wywalczyć zwrotu należnych pieniędzy.

Bardzo ważne jest, abyśmy zgłosili się do detektywa, który posiada już duże doświadczenie w zakresie ustalania majątku dłużnika i sukcesy na koncie. Takiego detektywa możemy znaleźć na przykład tutaj: detektyw.com.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ