Tanie wakacje

0
1524
Tanie wakacje

Wakacyjny wyjazd zazwyczaj wiąże się z dużymi kosztami. Wiele osób na wymarzone wakacje odkłada wiele miesięcy. Są jednak sposoby, aby zaoszczędzić na wyjeździe wakacyjnym.
Przede wszystkim wybrany hotel, domek lub pokoje gościnne warto zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Właściciele tego typu obiektów w sezonie letnim podnoszą ceny ze względu na bardzo duże zainteresowanie.
Warto wybierać miejsca z dostępem do kuchni, gdzie można samodzielnie przygotowywać posiłki. Regularne stołowanie się w barach, restauracjach i pizzeriach jest znacznie droższe.
Planując wakacje za granicą dobrze jest wybierać terminy poza sezonem. W tym czasie ceny w biurach podróży są znacznie niższe. Chcą wyjechać na urlop na przykład do Egiptu, Francji, Bułgarii, Tunezji, Londynu bądź Chorwacji warto wykupić wycieczkę w miesiącach zimowych, wiosennych lub jesiennych. Zainteresowanie konkretnymi miejscami jest wtedy znacznie niższe a hotele oferują liczne zniżki i promocje. Wycieczka z biura podróży to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż podróż na własną rękę. Przewodnik oprowadzi turystów po najciekawszych miejscach i zabytkach, a w razie potrzeby pomoże w nagłych przypadkach.
Wyjeżdżając na urlop za granicę obowiązkowo trzeba pamiętać o ubezpieczeniu zdrowotnym.
Sposobów na tanie wakacje z pewnością szukają wszyscy młodzi ludzie, studenci i osoby o niskich zarobkach.
Wyjeżdżając nad polskie morze lub nad jeziora warto zainwestować w namiot. Kupno namiotu to jednorazowy wydatek, a dobrej jakości namiot posłuży właścicielom przez wiele lat. Cena namiotu uzależniona jest od jego wielkości i dodatkowego wyposażenia. Za czteroosobowy namiot trzeba zapłacić kilkaset złotych. Do namiotu warto zakupić również śpiwory i karimaty, które znacząco zwiększą komfort snu.
Ważne aby namiot był przeciw deszczowy.
Najdroższe są zazwyczaj noclegi, a pole namiotowe jest najtańszą opcją. Nowoczesne pola namiotowe są bardzo komfortowe, wyposażone są one w toalety, prysznice, kuchnie i świetlice dla dzieci. Często obiekt oferuje także darmowy parking. Koszt wynajęcia miejsca na polu namiotowym wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za dobę.
Przeważnie na polu dostępne jest miejsce na ognisko. Takie wakacje to wspaniała rozrywka dla najmłodszych Dzieci mogą grać w siatkówkę, piłkę nożną a często można również wypożyczyć rowery i udać się na wycieczkę. Na polu namiotowym poznać można wiele ciekawych osób i świetnie się zintegrować w czasie wieczornego grillowania.
Innym rozwiązaniem jest camping. Wiele salonów samochodowych a także osoby prywatne wynajmują przyczepy campingowe. Z taką przyczepą można udać się w dowolne miejsce. Przyczepy są bogato wyposażone, mają aneks kuchenny, kilka miejsc do spania oraz toaletę. Jest to bardzo tania opcja, wystarczy jedynie wynająć miejsce na swoją przyczepę na danym polu campingowym. Przyczepa sprawdzi się świetnie zarówno w czasie słonecznych jak i deszczowych i chłodnych dni.
Koszt wynajęcia nowoczesnej przyczepy campingowej to zwykle kilkaset złotych.

www.weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ