Sposoby na lepsze trawienie

0
1320
Sposoby na lepsze trawienie

Wielu ludzi boryka się dziś z bardzo uporczywymi problemami trawiennymi. Niestety jest to powszechne. Przyczynami tego stanu rzeczy bardzo często są przewlekłe choroby, ale to nie jedyny powód zaburzeń trawienia i problemów z przemiana materii. Często dochodzi do takich sytuacji w wyniku złego odżywiania, zgodnie ze znanym powiedzeniem mówiącym o tym, że jesteśmy dokładnie tym, co jemy. Jeśli spożywamy zbyt dużo ciężkostrawnych potraw, tłustych mięs, słodkich deserów, możemy odczuwać dyskomfort trawienny oraz cały szereg innych bardzo uciążliwych dolegliwości takich jak: gazy, wzdęcia, czy zaparcia.

Jak sobie z tym radzić? Przed wszystkim warto dokładnie przyjrzeć się swojej codziennej diecie i wyeliminować z niej bardzo szczególnie niezdrowe produkty, lub po prostu te, po których czujemy się ociężali i wzdęci. Warto również pomyśleć o piciu większej ilości płynów, które z pewnością dopomogą w przypadku przewlekłych zaprać. Można zwiększyć ilość spożywanych warzyw, ale raczej tych po obróbce cieplnej, bo surowizna zdecydowanie nie sprzyja naszym żołądkom i jelitom.

Ważnym elementem walki z problemami trawiennymi jest też odpowiednia suplementacja, która zwiększy prawdopodobieństwo uporania się bólami, wzdęciami, oraz zaparciami. Takim preparatem, który może pomóc jest na przykład Colon C. W suplementacji ważna jest jednak przede wszystkim regularność, bo pierwsze efekty mogą przyjść dopiero po czasie. Podobnie jak w przypadku zmian żywieniowych, które pomogą dopiero w przypadku konsekwentnego stosowania zdrowej diety.

www.mamipapi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ