Rodzaje lodówek – którą wybrać? Poznaj wady i zalety

0
2030

Na rynku jest tak ogromny wybór lodówek, że trudno zdecydować się nie tylko na konkretny model, ale także rodzaj. Lodówki wolnostojące, Samsung Side by Side, multidoor, lodówko-zamrażarki Beko czy LG, do zabudowy? Jeśli gubisz się w tych określeniach, poniżej omówimy wybrane rodzaje lodówek, ich zalety oraz wady. Zachęcamy do lektury.

Lodówki Samsung, Electrolux, Indesit – wybór producenta to jednak dopiero połowa sukcesu. Ważne, aby zdecydować się na konkretny rodzaj. Na początku musisz jednak określić kilka kwestii – ilość miejsca w kuchni, jej aranżację, liczbę domowników, a także, jak często gotujesz.

Od tego zależy, czy idealna będzie lodówka wolnostojąca Samsung czy Beko, multidoor, a może do zabudowy? Poza tym  poszczególne urządzenia wyposażono w szereg udogodnień i zastosowano w nich nowoczesne technologie. Poniżej omawiamy najpopularniejsze rodzaje, aby pomóc Wam dokonać wyboru.

Lodówki wolnostojące Samsung, LG oraz inne

To bardzo popularne rozwiązanie, ale zwykle pozbawione najnowszych funkcji. Zwykle decydujemy się na ten rodzaj, jeśli nie kupujemy lodówki pod zabudowę. Wybór jest bardzo szeroki – lodówki Samsung, Bosch itd. Są dostępne od ręki. Możemy wybrać modele o intrygującym designie, np. nawiązuje do dawnych lat. Prezentuje się w kuchni świetnie, gdyż stanowi mocno wyróżniający się akcent – zwykle także w modnym kolorze. To dobry wybór dla ceniących niebanalny wystrój wnętrz, a niekoniecznie nowoczesne bajery.

Lodówki Side by Side

Samsung Side by Side, a może LG multidoor? Wybór nie jest prosty. Lodówki Side by Side różnią się od siebie m.in. gabarytami. Standardowa pojemność wynosi około 500-600 litrów i będzie odpowiednia dla 4-osobowej rodziny. Inny jest też jej podział – jedna strona może być większa. Zaletą tego rodzaju urządzenia jest prosty dostęp do potrzebnych produktów. Mamy podwójne, mimo że krótsze niż w standardowych modelach, drzwi, a po ich otwarciu wszystko widać jak na dłoni. Na drzwiach z kolei zmieścimy butelki z wodą, soki, wino itp. Radzimy zainwestować w lodówkę o wysokiej klasie energooszczędnej, jak np. Samsung Side by Side. 

Lodówki multidoor

Kilka drzwi w lodówce to przydatne rozwiązanie! Można korzystać z poszczególnych komór niezależnie od siebie, nie martwiąc się o temperaturę wewnątrz. Zaletami tego typu sprzętu jest dłuższa żywotność i odporność na awarie. Trzeba pamiętać, że nie są one jednak najtańsze. Warto porównać lodówki Samsung, Beko czy Electroluxa, a na pewno znajdziemy odpowiednią z naszym budżetem.

Lodówki typu smart

Coraz więcej producentów oferuje też nowoczesne rozwiązania –  mamy zatem lodówki z dotykowym wyświetlaczem, wewnętrzną kamerą, dostępem do aplikacji, np. bazy przepisów, możliwością zamówienia zakupów online itd. Nowoczesne aplikacje to także dostęp do porad i inspiracji z różnych krajów świata.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ