Przeszczep zakoli

0
2175
Przeszczep zakoli

Patrzysz codziennie w lustro i z niepokojem dostrzegasz, że tam, gdzie dawniej znajdowała się bujna czupryna, dzisiaj widać jedynie gołą skórę? Nie musisz godzić się z przerzedzeniem włosów i stopniowym łysieniem. Rozwiązaniem może być przeszczep zakoli. To zabieg, który pozwoli na uzupełnienie brakujących włosów i zagęszczenie fryzury. Wyjaśniamy, na czym polega przeszczep zakoli.

Dlaczego włosy wypadają? Dr Turowski Katowice opinie

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny, takie jak silny stres, przeżyta depresja czy niedobór ważnych składników odżywczych w diecie, niektóre choroby. Najczęściej jednak w przypadku mężczyzn w średnim wieku mamy do czynienia z łysieniem spowodowanym zmianami hormonalnymi. To tak zwane łysienie androgenowe wiąże się z faktem, że pod wpływem enzymów testosteron rozpada się w dihydrotestosteron i uszkadza mieszki włosowe. Ten rodzaj łysienia występuje również u kobiet, ale rzadziej.

Przeszczep zakoli – przeciwwskazania. Dr Turowski opinie

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu wymienia się cukrzycę, nowotwory i choroby układu krążenia. Wykonanie zabiegu uniemożliwiają także choroby skóry głowy. Zabiegu nie wykonuje się również w przypadku cierpiących na łysienie plackowate i osób, u których łysina obejmuje już większą część głowy.

Przeszczep zakoli – na czym polega zabieg?

Zabieg nie jest skomplikowany, wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Na początku golone są włosy w okolicy potylicy i z tego miejsca pobiera się pasek skóry szerokości 0,5-1cm. Następnie dzielony jest on na małe implanty. Kolejnym krokiem jest wyznaczenie nowej linii włosów i wszczepienie włosów. Istnieją różne techniki – bezpośrednie wszczepianie mikroimplantów, mikronakłócia i SmartGraft (metoda zautomatyzowana). Wybór metody zależy od stanu skóry i rozległości przeszczepu. Efekty będą widoczne po około trzech miesiącach.

Wybierz doświadczonego specjalistę – Dr Turowski opinie

Chociaż zabieg nie należy do trudnych, zawsze należy upewnić się, że jest on wykonywany przez doświadczonego lekarza, który specjalizuje się w przeszczepach włosów i wykonywał już ich wiele. Dobre kliniki zawsze oferują dożywotnią gwarancję. W Katowicach warto zwrócić szczególną uwagę na dr Turowskiego.

Dr Turowski Katowice opinie

Dr Turowski w Katowicach cieszy się dużym zaufaniem klientów, których entuzjastyczne opinie możemy znaleźć w Internecie. Warto obejrzeć stronę Hair Restoration Clinic, w której pracuje dr Turowski: znajdziemy tam zdjęcia najlepiej ilustrujące zdumiewające efekty wykonywanych przez niego zabiegów.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ