Prosty program do wystawiania faktur

0
7351
Prosty program do wystawiania faktur

Jedną z największych przeszkód związanych z otworzeniem własnej działalności jest dla wielu osób konieczność wystawiania faktur. Początkowo wydaje się to skomplikowane i czasochłonne, a dodatkowo łatwo popełnić błędy, które później trzeba jak najszybciej wyjaśnić.

Na szczęście wcale nie musi to wyglądać w ten sposób i od pierwszego dnia prowadzenia działalności można radzić sobie z fakturami bez najmniejszego problemu. Istotne jest jednak wybranie programu do wystawiania faktur, który będzie nie tylko prosty w obsłudze, ale też ułatwi załatwienie wszystkich niezbędnych formalności. Wbrew pozorom takie narzędzia nie muszą być drogie, szczególnie jeżeli postawi się na fakturowanie online.

Samodzielne prowadzenie księgowości

Wybierając rozwiązanie umożliwiające wystawianie faktur zyskuje się od razu dostęp do programu zapewniającego obsługę magazynu. Eliminuje to konieczność inwestowania w kosztowne oprogramowanie innych firm, którego i tak nigdy się w pełni nie wykorzystuje. Odchodzi również konieczność zatrudniania księgowej, bo dzięki dokładnie przemyślanemu interfejsowi aplikacji, nawet początkujący użytkownicy nie będą mieli problemów z samodzielnym prowadzeniem księgowości. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w razie wątpliwości poradzić się doświadczonego biura księgowego.

Czy wystawianie faktur przez internet jest bezpieczne?

Ze względu na nowoczesny design aplikacji oraz prostą obsługę, wielu przedsiębiorców chciałoby zamienić swój przestarzały program na wystawianie faktur online, jednak obawiają się o bezpieczeństwo danych firmowych. Jest to jednak całkowicie nieuzasadnione, gdyż aplikacja została starannie zabezpieczona. Dzięki temu jest to nawet bezpieczniejsze rozwiązanie niż przechowywanie bazy danych lokalnie na firmowym komputerze, który narażony jest na liczne ataki.

Możliwości programu internetowego do faktur

Pomimo intuicyjnego interfejsu, fakturowanie online pozwala skorzystać z wielu funkcji. Oprócz takich podstawowych jak wystawienie faktury proformy, zaliczkowej lub VAT marża, można między innymi korzystać z faktur wewnątrzwspólnotowych, wystawiać faktury w obcych walutach czy nawet robić rozchody wewnętrzne. Użytkownicy tego rozwiązania mogą łatwo dodać logo swojej firmy na wszystkich wystawianych dokumentach, a o ważnych terminach (jak termin płatności składek ZUS lub podatku) otrzymają powiadomienie mailowe. Ciekawą funkcją jest również rozpoznawanie treści dokumentów. Dzięki temu wystarczy zrobić zdjęcie fakturze, aby program odczytał jej treść i tym samym przyśpieszył wprowadzenie jej do systemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ