Projekt domu z garderobą czy bez niej? Podpowiadamy

0
2119

Coraz więcej nowych domów posiada własne garderoby. Przez długi czas takie pomieszczenia nie były w polskich domach spotykane. Teraz jednak realizowane są często. Czy jednak zawsze projekt domu z garderobą będzie dobrym rozwiązaniem?

Garderoba jako osobne pomieszczenie, w którym przechowujemy ubrania, obuwie, dodatki i inne przedmioty jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie musimy wtedy kupować szafy, ponieważ wszystko możemy umieścić w osobnym, zamykanym drzwiami pomieszczeniu. Nie trzeba wtedy przejmować się bałaganem i do dyspozycji mamy wtedy o wiele więcej miejsca niż w zwykłej szafie wolnostojącej.

Zatem dzisiaj większość projektów domów posiada garderoby – dotyczy to zarówno projektów gotowych, jak i tych tworzonych na indywidualne zamówienie przez biura architektoniczne. Zanim jednak zdecydujemy się na taki projekt, warto przemyśleć, czy rzeczywiście garderoba będzie strzałem w dziesiątkę. O poradę zapytaliśmy specjalistów z portalu zajmującego się sprzedażą projektów domów Pracownia-projekty.dom.pl.

Projekt domu z garderobą – kiedy warto go wybrać?

Przede wszystkim taki projekt domu sprawdzi się wtedy, gdy mamy dużo ubrań, których nie jesteśmy w stanie przechować tylko w jednej szafie. Nawet jeśli zdecydujemy się na szafę pod zabudowę, to jednak może okazać się, że po jakimś czasie będzie ona zbyt mała.

Zatem osobne pomieszczenie, w którym możemy umieścić półki oraz wieszaki, pozwoli nam na łatwe rozmieszczenie wszystkich naszych przedmiotów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy również zmienić rozstaw garderoby, na przykład dodać do niej nowe wieszaki.

Również projekt domu z garderobą będzie dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy chcemy zdecydować się na większy dom, w którym na takie pomieszczenie będziemy mieli wolne miejsce. Jeśli sypialnia i tak ma być dość mała, to umieszczanie w niej dodatkowej garderoby nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Mała sypialnia może sprawiać klaustrofobiczne, przygnębiające wrażenie.

Garderoba w planie domu – gdzie powinna się znajdować?

Najczęściej garderoba w projekcie domu jest umieszczona przy sypialni gospodarzy. Przejście do garderoby może odbywać się bezpośrednio z sypialni – wtedy będzie ona łatwo dostępna. Również wejście do garderoby może odbywać się z korytarza.

Drugim rozwiązaniem jest garderoba wspólna dla wszystkich domowników. Wtedy mogą znajdować się w niej ubrania rodziców oraz dzieci. Wówczas wejście do garderoby powinno znajdować się z korytarza, aby każdy mógł mieć do niej dostęp bez ograniczeń.

Warto też wskazać, że jeśli w gotowym projekcie domu nie ma zaplanowanej garderoby, ale chcemy ją mieć, najczęściej możemy bez dodatkowych opłat i informowania biura architektonicznego umieścić ścianę działową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ