Portfel na prezent

0
2229
portfel
fot: pixabay.com

Każdy z nas staje co pewien czas przed nielada dylematem – co kupić na prezent. Okazji do wręczania podarunków jest w ciągu roku bardzo dużo. Sprawy nie ułatwia nam nawet to, że znamy obdarowywanego. Po pewnym czasie każdemu kończą się pomysły. Przyparci do muru często ratujemy się kupnem kwiatów, czy klasycznych czekoladek bądź alkoholu. Są to jednak upominki nietrwałe, a miło jest wręczyć coś co nie tylko ucieszy przez chwilę, ale i posłuży na lata, przypominając obdarowanemu o nas. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/czym-kierowac-sie-przy-wyborze-portfela-na-prezent/

Uniwersalny prezent

Dobrym pomysłem jest wybór portfela. Jest to na tyle uniwersalny przedmiot, że doskonale będzie pasował na niemal każdą okazję. Na szczęście w sprzedaży jest tak wiele rodzajów, że z łatwością dobierzemy coś odpowiedniego dla osoby, której chcemy sprawić przyjemność niezależnie od jej wieku. Z portfela z pewnością ucieszą się osoby starsze, będzie więc dobrym podarkiem z okazji dnia babci dziadka, czy też ich imienin bądź jubileuszu. 

Czym się kierować przy wyborze portfela

Wybierając portfel na prezent powinniśmy mieć  na uwadze przede wszystkim preferencje obdarowywanego. Jeśli chcemy go wręczyć starszej osobie, zwróćmy uwagę na to, by był łatwy w obsłudze, bez ciasnych komór. Mężczyźni noszą portfele najczęściej w kieszeni spodni bądź marynarki, dlatego w tym wypadku warto wybrać niewielki kompaktowy model. Młodzi ludzie korzystają z dużej ilości kart, dobrze więc, żeby portfel dla nich miał spora liczbę odpowiednich przegródek. Kobiety z reguły preferują eleganckie portfele w modnych kolorach. Są dostępne w różnych rozmiarach, jednak dobrze mieć na uwadze, że powinien się zmieścić w niewielkiej damskiej torebce. 

Niezależnie od tych indywidualnych preferencji, zwróćmy uwagę na jakość wykonania. Najlepiej sprawdzą się pod tym względem te wykonane ze skóry. Sprawdźmy również szwy, czy są mocne i  czy się nie rozchodzą. Skontrolujmy również zapięcia – zamki i zatrzaski, będą często używane, dlatego powinny być solidnie wykonane, nie zacinać się. Jeśli budżet nam na to pozwoli zrezygnujmy z kupna chińskich modeli, które często mają uciążliwy zapach, którego ciężko się pozbyć. Taki prezent nie będzie świadczył o nas dobrze. 

Przeczytaj też: http://www.bodyandmind.pl/pielegnacja-wlosow-kreconych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ