Pokój dla Twojego dziecka

0
7483
Pokój dla Twojego dziecka

Pokój dziecięcy to królestwo Twojego dziecka. To ono spędza tu najwięcej czasu, ta przestrzeń powinna mu służyć i wspierać je w rozwoju. Ono jest tutaj superbohaterem. Jak urządzić idealny pokój dla księżniczki lub dla rycerza?

Aranżacja pokoju dziecięcego – o czym warto wiedzieć?

Bezwzględnym priorytetem jest bezpieczeństwo. Dziecko powinno móc swobodnie poruszać się po pomieszczeniu i nic w jego otoczeniu nie może stanowić zagrożenia.

Weź pod uwagę wiek swojego dziecka. Małe dziecko przede wszystkim potrzebuje bliskości rodziców i spokoju, kilkulatek przestrzeni do zabawy, zaś dziecko w wieku szkolnym miejsca do nauki i odrabiania pracy domowej.

Co lubi Twoje dziecko, jakie są jego zainteresowania? Może balet, komiksy, samochody, dinozaury? Postaraj się, by wystrój nawiązywał do zainteresowań Twojego dziecka.
Dowiedz się, jakie są ulubione kolory twojej córki lub twojego syna. Postaraj się urządzić tych barwach. Z drugiej strony pamiętaj, że nie powinny być one zbyt krzykliwe. W spokojnych odcieniach łatwiej zachować koncentrację, nie są tak rozpraszające.
Zadbaj o komfort Twój i Twojego dziecka. Ważnym aspektem jest też funkcjonalność.

Dobrym pomysłem jest podział na strefy: miejsce do spania, do nauki, szafa z ubraniami i, co bardzo ważne przestrzeń do zabawy. To zabawa sprawia, że dzieci rozwijają się prawidłowo.

Na tyle na ile to możliwe pozwól dziecku uczestniczyć w projektowaniu i urządzaniu własnego pokoju. Dzięki temu dziecko będzie wiedziało, że to jego miejsce i będzie czuło się za niego odpowiedzialne.

Porządek w pokoju dziecka, czy to możliwe?

Pokój należy urządzić tak, żeby łatwo było w nim utrzymać czystość. Każda rzecz powinna mieć swoje miejsce. Im mniej rzeczy, tym łatwiej o nie dbać, dlatego pilnuj, by pomieszczenie się nie zagraciło. Regularnie przeglądaj wszystkie rzeczy i oddawaj te, których już nie potrzebujesz.

Jak zapewnić dziecku komfortowe warunki do spania?

Sen to zdrowie, zwłaszcza, jeśli chodzi o dzieci. To w trakcie snu Twoja pociecha najwięcej rośnie. Dlatego powinieneś zadbać o wygodę i bezpieczeństwo jej wypoczynku. Łóżko dziecięce należy wybierać z uwagą i najlepiej zainwestować w produkt dobrej jakości. Sprawdź koniecznie ofertę sklepu berkehome.pl. Dla rodzeństwa rozwiązaniem może być łóżko piętrowe, takie wyjście pomoże zaoszczędzić trochę przestrzeni. Możesz też zdecydować się łóżko tapicerowane. Dobrym wyborem będzie łóżko LUCKYSOFT. Ma wiele zalet: łatwe czyszczenie, duża odporność materiału na ścieranie, tkanina jest przyjemna w dotyku i spełnia wymagania europejskiego rozporządzenia REACH.  Łóżko można zobaczyć tutaj: http://berkehome.pl/lozko-dzieciece-tapicerowane-luckysoft-silver_05

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ