Pierwsza pożyczka za darmo – dla kogo i na jakich warunkach?

0
1842

Otrzymanie pożyczki chyba jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Poszukując najlepszej dla siebie formy wsparcia finansowego, możemy przeglądać oferty wielu banków, firm pożyczkowych czy instytucji oferujących pożyczki pozabankowe. To właśnie te ostatnie, z różnych powodów cieszą się ogromną popularnością. Głównie z uwagi na łatwość otrzymywania pieniędzy, krótki czas oczekiwania na gotówkę i brak formalności. Ostra konkurencja wymusza coraz większe promocje i owocuje naprawdę atrakcyjnymi ofertami. Jedną z najciekawszych jest z pewnością pierwsza pożyczka za darmo.

Mając na uwadze to, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się pożyczki przez internet, ale także tradycyjne „naziemne” chwilówki, nie powinien dziwić fakt, że instytucje finansowe starają się tworzyć produkty, które w optymalny sposób odpowiadają potrzebom konsumentów. Jednym z wielu przykładów jest wspomniana wcześniej pierwsza pożyczka za darmo. To wymierna korzyść finansowa dla obu stron – instytucje finansowe zdobywają nowych klientów, a pożyczkobiorcy mogą spłacić pożyczkę bez odsetek i dodatkowych kosztów.

Jak to działa?

Pożyczka za darmo to specyficzny produkt finansowy, zakładający, że osoba pożyczająca pieniądze, musi spłacić wyłącznie pożyczoną kwotę – bez odsetek, opłat i prowizji dodatkowych. Całkowity koszt pożyczki jest więc równy pożyczonej kwocie. Standardem jest, że tylko pierwsza pożyczka w danej firmie jest darmowa. Ma to na celu przyciągnięcie i zatrzymanie klientów. I trzeba przyznać, że jest to niezwykle skuteczne narzędzie marketingowe. Kto z nas nie chciałby spłacać pożyczki bez odsetek i prowizji, oddając dokładnie tyle samo, ile pożyczył?

Oczywiście, pożyczka za darmo ma też pewne ograniczenia. Podstawowym jest wysokość pożyczanej kwoty. Większość firm pożyczkowych oferuje możliwość wzięcia darmowej pożyczki w kwocie od kilkuset do tysiąca złotych. Kwota ta wystarczy na niewielkie wydatki, takie jak remont pralki czy naprawa samochodu. Jeśli jednak potrzebujemy większych pieniędzy, np. na rozwój firmy czy remont mieszkania, taka suma z pewnością nas nie zadowoli.

Gdzie szukać najlepszych ofert?

Poszczególne instytucje finansowe oferują szereg atrakcyjnych ofert darmowej pożyczki, jednak warto dokładnie analizować i porównywać je ze sobą w celu wybrania najkorzystniejszej z nich. Warto polegać również na doświadczonych ekspertach w tej dziedzinie, np. wchodząc na stronę www.pozyczki-24.pl, na której znajdziemy najlepsze oferty instytucji finansowych.

[Głosów:5    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ