Pamiętajmy o herbacie

0
1482

Grypa żołądkowa – objawy – leczenie.
Zazwyczaj chorują na nią dzieci, gdyż mają bardziej delikatny układ pokarmowy i mniej dbają o higienę rąk. Na początku przejawia się w ogólnym osłabieniu, gorączce i dreszczach. Następnie zaczynają się nudności i wymioty, ostry ból brzucha lub wodnista biegunka, która w nadmiarze może doprowadzić do odwodnienia organizmu.
Niestety nie ma na nią żadnego leku i trzeba ją przechorować. Dlatego tak ważna jest ścisła higiena oraz wietrzenie pomieszczenia, w którym chory przebywa, gdyż jej powodem są wirusy. Ponadto stosowanie lekkostrawnej diety, uzupełnianie poziomu płynów i elektrolitów przez odpowiednie preparaty z apteki, picie dużej ilości wody i herbaty bez cukru (polecana jest herbata miętowa); podawanie leków przeciwgorączkowych jeśli pojawi się taka potrzeba.
Cennymi substancjami podczas kuracji jeśli chodzi o płyny będą katechiny. Co to są katechiny? – Są to to silne przeciwutleniacze – antyoksydanty, które znajdziemy w herbacie: zielonej, czerwonej, białej, czarnej, owocowej itp. oraz w kakao, czerwonym winie, niektórych owocach – jabłka, truskawki, śliwki, wiśnie czy brzoskwinie oraz w warzywach, głownie strączkowych – bób, fasola, groch, soczewica.
Przy tym są one również doskonałym elementem menu jeśli chodzi o uzupełnienie płynów w diecie, oczywiście mając na myśli głównie herbatę. Na przykład dieta VLCD – dieta bardzo niskokaloryczna dostarczana organizmowi w proszku, który zawiera wzbogaconą ilość białka, przez co zapobiega utracie mięśni, a tłuszcze i cukry są ograniczone.

www.paralotna.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ