Odżywka do włosów z keratyną

0
1310
Odżywka do włosów z keratyną

Kosmetyki z keratyną pozwalają uzyskać efekt włosów jak po wizycie u fryzjera. Włosy lekkie i puszyste, ale nie puszące się. Uniesione u nasady, odżywione i pełne energii. A przede wszystkim są zdrowe i chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Tak działa na nasze włosy keratyna.
Keratyna to nie tylko kontrowersyjne, keratynowe prostowanie włosów, ale i dobre kosmetyki pielęgnacyjne do codziennego stosowania. Cienkie, łamliwe, zniszczone lub wyjątkowo podatne na uszkodzenia włosy dobrze reagują na kosmetyki z komponentem keratyny. Przykładem może być odżywka z keratyną lub płynna keratyna w sprayu.
Płynna keratyna, zawarta w dobrych kosmetykach, skutecznie wnika w głąb włosów, tworzy warstwę ochronną, wypełnia ubytki we włosach i ułatwia stylizację. Takie działanie zapewnia włosom elastyczność, miękkość i sprężystość. Keratyna skutecznie działa na puszące się włosy, a jest w szczególności polecana osobom, które nie chcą ich obciążać (jest bardzo lekka). Keratyna odpowiada za gładkość i połysk włosów i jest naturalnym składnikiem występującym w ich budulcu. Keratyna to białko o konstrukcji przypominającej spiralne pasma połączone delikatnymi wiązaniami wokół trzonu włosa. Rodzaj tych wiązań ma wpływ na to, czy mamy kręcone, czy proste włosy. Keratyna w płynie to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków do pielęgnacji trudnych włosów i dodatkowo idealna ochrona.
Suche, zniszczone, puszące się lub porowate włosy chłoną keratynę jak gąbka, dlatego tak skutecznie poprawia ich wygląd. Keratyna dodana do płynu do ondulacji, szamponu lub innych kosmetyków do włosów, poprawia i utrwala ich działanie.
W pielęgnacji włosów temat szamponu często lekceważymy, kładąc większy nacisk na wybór odżywki lub kosmetyków do stylizacji włosów. A to czasem błąd, bo niestarannie lub niewłaściwie oczyszczone włosy nierównomiernie wchłaniają odżywki i maski, a także gorzej reagują na wszystkie kosmetyki, które nakładamy. Odżywczy szampon z keratyną, może być wystarczającą pielęgnacją, nawet jeśli nie nakładamy odżywki.
Najskuteczniejsze kosmetyki z keratyną służą do wygładzania, nabłyszczania i ochrony włosów. Są przez to mniej podatne na wysoką temperaturę i wygładzone z efektem lekkiego połysku. Keratyna do tego nie skleja włosów. Zastosowanie czystej keratyny z tubki, buteleczki czy sprayu daje efekt, który odczuwamy po wyjściu od fryzjera.
Keratyna nadaje się do codziennej pielęgnacji, bo jest lekka i doskonale chroni. Płynną keratynę możemy mieszać z innymi kosmetykami i zawsze skutecznie ochroni nas przed wilgocią w powietrzu i temperaturą prostownicy lub lokówki. Warto dodać odrobinę keratyny do kosmetyku modelującego i pielęgnacyjnego, jeśli nasze włosy są narażone na wysokie temperatury.

www.twojafanaberia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ