Odkurzacz do kominka jaki wybrać?

0
1191
odkurzacz do kominka
fot. pixabay.com

Kominek ma swój urok i wiele osób się decyduje na jego budowę w swoim domu. Jednakże to również element wystroju, o który należy doskonale dbać i regularne go czyścić. W tym celu przyda się specjalistyczny odkurzacz do kominka, który ułatwi nam regularne czyszczenie go. Sprawdź, jaki model odkurzacza do kominka wybrać!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-odkurzacz-do-kominka/

Kominek

To świetny element dekoracyjny, który pełni również funkcjonalne zadanie w naszym domu. Jednakże to również element, który może nas przyprawiać o ból głowy, zwłaszcza gdy mamy go wyczyścić.

Chcąc cieszyć się estetycznym kominkiem w naszym salonie musimy go regularnie czyścić. Palenisko, które będzie czyszczone raz w tygodniu nie będzie skazane na trudne do usunięcia zabrudzenia, które będą nam spędzały sen z powiek.

Regularne sprzątanie kominka to również dbałość o bezpieczeństwo, gdyż poprzez czyszczenie na bieżąco naszego kominka unikamy ryzyka pożarowego, które wiąże się z pozostawieniem sadzy oraz popiołu. Jednakże bardzo ważne jest to, by pamiętać o tym, żeby nie czyścić naszego kominka przed upływem dwunastu godzin od wygaszenia ognia, ponieważ niedogaszony żar może zrobić na wiele krzywdy, a także rozprzestrzenić się w domu!

Odkurzacz do kominka

Dla osób, które używają bardzo rzadko kominka, doskonale sprawdzi się separator do kominka, który jest urządzeniem filtrującym. Ma on moc ssącą, którą wykorzystuje z odkurzacza, zbiera popiół w specjalnym koszyku, a jego pojemność to max 20 litrów. Skutecznie zbiera również suchy popiół z grilla.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest odkurzacz do popiołu, który ułatwia sprzątanie, a także konserwację kominka. Ma on własne zasilanie, które ma większą moc niż separator.

Przy intensywnym korzystaniu z kominka w naszym domu warto również wziąć pod uwagę zakup odkurzacza przemysłowego, który ma bardziej rozbudowane filtry oraz pojemność i moc ssania. Taki odkurzacz również może nam się przydać do różnych innych prac remontowo-budowlanych w domu.

Przeczytaj też: http://www.sluchajcie.pl/odkurzacz-pionowy-2-w-1-czy-warto-kupowac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ