O czym pamiętać wybierając alkomat z atestem?

0
696
O czym pamiętać wybierając alkomat z atestem

Alkomaty elektrochemiczne od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród kierowców. Warto wiedzieć, że zapewniają one ogromny zakres zastosowań, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Urządzenia występują w tak wielu wariantach, że znalezienie odpowiedniego akcesorium jest tylko kwestią czasu. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas podejmowania ostatecznej decyzji zakupowej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!

Czułość sensorów

Alkomaty z atestem są droższe od najtańszych akcesoriów, które sprzedawane są w niemal każdym supermarkecie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ich jakość jest o wiele wyższa, a taka inwestycja opłaca się najbardziej. Kluczową rolę odgrywa tutaj czułość sensorów pomiarowych, gdyż to one odpowiadają za dokładność badania trzeźwości.

Jedno jest pewne – na jakości urządzenia nie można oszczędzać. Alkomat elektrochemiczny musi zapewnić optymalną precyzję pomiarową, gdyż każdy błąd może okazać się tragiczny w skutkach. Właśnie dlatego warto postawić na alkomaty z atestem znanych i cenionych producentów. Należy unikać akcesoriów „no name”, które pochodzą z niezweryfikowanych źródeł. Zazwyczaj nie spełniają one restrykcyjnych norm europejskich.

Solidna konstrukcja

Alkomat elektrochemiczny to zakup na lata. Konstrukcja powinna być mocna i niepodatna na uszkodzenia mechaniczne. Przed zakupem konieczne jest sprawdzenie, z jakiego materiału zostało wykonane urządzenie. Tworzywo nie powinno wykazywać podatności na pęknięcia czy też zarysowania.

Najlepsze alkomaty elektrochemiczne są nie tylko wytrzymałe, ale również lekkie. Zbyt wysoka waga akcesorium mogłaby negatywnie wpłynąć na wygodę użytkowania. Dobrze, jeśli jest ono relatywnie małe. Dzięki temu zmieści się w niemal każdej torebce lub schowku samochodowym.

Czytelny wyświetlacz

Alkomat elektrochemiczny powinien posiadać czytelny wyświetlacz, gdyż dzięki niemu sprawdzenie trzeźwości nie będzie żadnym wyzwaniem. Warto wybrać urządzenie, które umożliwia zapisanie wyników pomiarowych w pamięci wewnętrznej. W sprzedaży znajdują się modele bez ekranu (z diodami LED), jednak nie są one zbyt komfortowe w eksploatacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ