Na co zwracać uwagę przy zakupie okien?

0
168
Na co zwracać uwagę przy zakupie okien

Zakup okien jest niezwykle ważny w przypadku każdego budynku. Wpływają one na jego estetykę i komfort życia. Będzie to długoterminowa inwestycja, dlatego należy dobrze przemyśleć swój wybór. Jest wiele kwestii, które powinno się mieć na uwadze przy zakupie stolarki. Znaczenie ma przykładowo materiał wykonania, rodzaj pakietu szybowego.

Na jakie zdecydować się okna Kraków?

Okna Kraków mogą być plastikowe, drewniane lub aluminiowe. Każde z tych rozwiązań ma zalety i wady. Modele plastikowe są tanie i uniwersalne. Odznaczają się dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Jeśli ktoś szuka okien o wysokich walorach estetycznych, to powinien zdecydować się na drewno. Jest to oczywiście droższa opcja, ale zawsze można wybrać modele PCV w okleinie drewnopodobnej.

Na rynku znajdują się także okna aluminiowe. Będą świetnym rozwiązaniem do wnętrz nowoczesnych. Można mówić o dużej sztywności i wysokiej odporności. Jeśli komuś marzą się duże przeszklenia w domowym zaciszu, to powinien wybrać okna aluminiowe. Występują nawet modele bezramowe.

Jaki wybrać rodzaj pakietu szybowego?

Przy zakupie okien Kraków należy mieć na uwadze rodzaj pakietu szybowego. Modele dwuszybowe to podstawa, ale obecnie coraz częściej wybór pada na okna trzyszybowe. Pomiędzy taflami szkła znajduje się gaz szlachetny, który decyduje o parametrach termoizolacyjnych. Im więcej będzie szyb i komór wypełnionych gazem, tym lepiej.

W ten sposób można liczyć na większy komfort termiczny ze względu na mniejsze straty energii, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie budynku. Bardzo ważnym parametrem w przypadku każdego okna jest współczynnik przenikania ciepła. Na rynku dostępne są nawet okna czteroszybowe. Wyróżnia je świetna termoizolacyjność, ale niestety są drogie.

Sposób otwierania i dodatkowe funkcje

Podczas wybierania okien warto mieć na uwadze mechanizm ich otwierania. Mogą być uchylne, odchylne, przesuwne, obrotowe, rozwierane, uchylno-rozwierane. Producenci stosują również szereg dodatkowych funkcjonalności.

Okna Kraków mogą mieć stopniowanie uchyłu. Świetną opcją są klamki z kluczykiem, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa, mniejsze ryzyko włamania. Z funkcjonalności wymienia się także ogranicznik otwarcia, niski próg, bezpieczne szyby, dodatkowe powłoki, nawiewniki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna do łazienki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ