Ławostół – czy tylko do salonu?

0
1670

Stół to ważny mebel w każdej kuchni. Jednak, chociażby ze względu na rozmiar naszego mieszkania, nie zawsze możemy pozwolić sobie na taki, przy którym zasiądzie większa liczba osób. Zresztą nie tylko w kuchni przydaje się mebel, przy którym można coś przekąsić, napić się kawy lub herbaty. Meblem, który łączy funkcje stolika na kawę i kuchennego stołu jest rozkładany ławostół. Podpowiadamy, kiedy jest doskonałym rozwiązaniem, nie tylko do salonu…

Ławostół – czym różni się od tradycyjnych mebli?

W odróżnieniu od ławy czy zwykłego stołu, ławostół różni się tym, że można modyfikować jego wysokość i szerokość jego blatu.  Na co dzień może posłużyć jako stolik na kawę. Kiedy odwiedza nas więcej gości, możemy rozłożyć i podnieść jego blat. W ten sposób zmieści się na nim więcej potraw lub przekąsek – w zależności od rodzaju spotkania. Możliwość rozkładania ławostołu sprawdza się również na co dzień – kiedy pracujemy nad projektami wymagającymi nieco przestrzeni. Coraz bardziej popularne gry planszowe bez trudu rozegramy na powiększonym blacie. Odpowiednio dobrany ławostół, dzięki możliwości regulacji wysokości i powierzchni blatu to idealny mebel dla dzieci. Dostosowany do wzrostu najmłodszych umożliwi im zabawę, wykonanie szkolnych projektów czy zjedzenie ulubionej przekąski.

Gdzie postawić ławostół?

Można go postawić praktycznie wszędzie. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary w wersji złożonej, jest stosunkowo mobilnym meblem, przyjaznym miłośnikom przemeblowań.

Ławostół będzie świetnym uzupełnieniem zestawu wypoczynkowego. Możemy go postawić pod ścianą razem z narożnikiem lub na środku salonu w otoczeniu sofy i puf. W ten sposób nie będziemy zmuszeni upuszczać naszej strefy relaksu.

W mieszkaniach o mniejszym metrażu nie zawsze możemy sobie pozwolić na pełnowymiarowy stół. Ponieważ zależy nam na cennej przestrzeni, szukamy czegoś mniejszego. W takiej sytuacji kuchnia często jest przestrzenią, w której podejmujemy gości – wtedy mały stolik może nie podołać naszym zamiarom. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem jest ławostół, który na co dzień nie będzie zabierał cennej przestrzeni, a przy szczególnych okazjach pozwoli podjąć więcej osób.

Jak wybrać odpowiedni mebel?

Nie samą wielofunkcyjnością stoi ławostół. Pamiętajmy, aby wybrać taki, który będzie solidny i łatwy w obsłudze oraz będzie pasował do wnętrza w którym się znajdzie.. Podnoszenie i opuszczanie oraz rozkładanie blatu powinno być płynne i łatwe dla każdego domownika. Ze względu na różne rodzaje czynności, jakie potencjalnie będziemy przy nim wykonywać –  powinien, oczywiście, był łatwy w konserwacji. Przed zakupem upewnijmy się, że nie szkodzą mu różnice temperatur ani wilgoć pochodzące od postawionych na nim naczyń.

Ławostoły to zarówno nowoczesne, designerskie meble, jaki takie, które świetnie sprawdzą się w bardziej tradycyjnych wnętrzach. Wybierzmy zatem taki, który będzie pasował do swojego otoczenia. Duży wybór ławostołów można zobaczyć w ofercie sklepu Kupujpiekniej, pod poniższym adresem: www.kupujpiekniej.pl/13-lawostoly

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ