Lampy sufitowe czy konkiety – które oświetlenie pokojowe jest lepsze?

0
667
Lampy

Wprawdzie każda aranżacja jest wyjątkowa i wymaga osobnej analizy, to zawsze warto poświęcić trochę czasu na rozważenie różnych możliwości adaptacyjnych wnętrza. Wiele emocji wzbudza oświetlenie pokojowe, które w każdym wypadku jest jak kropka nad i, która wieńczy dzieło i podkreśla jego wyjątkowość. Przyjrzyjmy się więc lampom pokojowym i oceńmy co jest lepsze – lampy sufitowe czy kinkiety.

Dużo światła

Nie ma wątpliwości, że lampy pokojowe mają przede wszystkim dostarczać dużo światła w całym pomieszczeniu. Pod tym względem świetnie sprawdzają się lampy sufitowe, które skutecznie rozpraszają światło i umożliwiają mu dotarcie do wszystkich zakamarków pokoju. Kinkiety są raczej oświetleniem punktowym, które nie może skutecznie rozjaśnić całego pomieszczenia. Używa się ich raczej do podkreślenia akcentów w aranżacji, niż do praktycznego oświetlenia powierzchni. Jeśli więc zależy, Ci na dużej ilości światła to musisz odwiedzić sklep z lampami i wybrać sobie lampę sufitową.

Walory dekoracyjne

Lampy pokojowe muszą być ładne. Ich zadaniem jest podkreślanie wyglądu pomieszczenia i nadawanie mu charakteru. Warto jednak pamiętać, że wcale nie oznacza to, że wszystkie lampy są tak samo estetyczne. W przypadku kinkietów na uwagę zasługuje fakt, że mogą one pełnić dodatkowe funkcje dekoracyjne. Mogą one zostać wykorzystane do podkreślenia kształtów znajdujących się w pobliżu przedmiotów. Dzięki temu będą one tanią i dość prostą ozdobą jak z prawdziwej galerii sztuki.

Zależy od potrzeb

Trudno jest rozważać, jakie Oświetlenie pokojowe jest lepsze. Wiele zależy od potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Przed zakupem warto jednak trochę czasu poświęcić na to, by odwiedzić sklep z lampami i na spokojnie przemyśleć różne warianty. Tylko tak można trafić na prawdziwą perełkę, która nie tylko spełni swoje zadanie, ale równocześnie będzie dobrze dopasowana do wnętrza i podkreśli jego charakter. W razie potrzeb warto też pamiętać, że lampy łatwo wymienić na nowe i tym samym całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ