Laktator – kiedy stosować przed czy po karmieniu?

0
7253
Laktator - kiedy stosować przed czy po karmieniu?

Ręczny lub elektryczny odciągacz pokarmu to jeden z nadrzędnych gadżetów, jakie kobiety karmiące na wyposażeniu lubią mieć. Sprawdza się przede wszystkim w sytuacjach, gdy nie można nakarmić dziecka, ale doskonale przydaje się również w regulowaniu laktacji. Dzięki urządzeniu można podać maluszkowi mleko mamy w każdej sytuacji, a tym samym zadbać o dostarczanie pełnowartościowego pokarmu. Zobacz, dlaczego laktator w wielu wypadkach jest po prostu niezbędny.

Kiedy warto sięgnąć po laktator?

Są kobiety, które ze sprawdzonego laktatora korzystają codziennie, ale w wielu przypadkach urządzenie sprawdza się w określonych sytuacjach. Przede wszystkim sprzęt jest niezbędny, kiedy dziecko musi dłużej zostać w szpitalu. Korzystanie z laktatora zapewnia dziecku dostosowany do jego potrzeb pokarm, a młodej mamie umożliwia utrzymanie laktacji. Podobnie rzecz się ma, gdy musi ona wyjechać na kilka dni. Przygotowane wcześniej mleko będzie doskonałą bazą, a urządzenie przyda się poza domem, by nie dopuścić do zastojów i stanów zapalnych.

Po czy przed karmieniem?

Laktator to jedno z ważniejszych urządzeń, które sprawdzają się w codziennej pielęgnacji dziecka oraz zaspokajaniu jego potrzeb. Specjaliści odradzają jednak odciąganie pokarmu po każdym karmieniu. W ten sposób pobudza się piersi do coraz większej produkcji mleka, a to może skutkować bolesnymi zastojami, a w późniejszym okresie także zapaleniem. Laktator sprawdzi się natomiast wtedy, gdy dziecko nie opróżnia całej piersi z powodu na przykład słabego ssania. Dzięki urządzeniu można stale pobudzać laktację i utrzymywać ją na oczekiwanym poziomie.

W trosce o laktację

Kobiecy organizm został tak stworzony, że w większości przypadków zabezpieczał potrzeby dziecka na pokarm – im więcej ono spożywa, tym piersi produkują więcej mleka. Zdarzają się również takie sytuacje, kiedy nie można okresowo karmić. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by laktację odbudować nawet po kilku miesiącach. Wystarczy dobry laktator oraz determinacja i regularność w ściąganiu pokarmu, która naśladuje rytm karmienia dziecka. Czasem warto również korzystać z laktatora pomiędzy karmieniami. Staje się on również niezbędny w czasie nawału pokarmu. Ściągnięcie mleka przed karmieniem sprawia, że piersi stają się bardziej miękkie, a dziecku jest łatwiej chwycić brodawkę.

Ciekawym rozwiązaniem, które zapewni Twojemu dziecko opiekę, a Tobie komfort i większą swobodę są elektronicznie nianie. Dzięki nim sprawdzisz, czy maluszek obudził się już z popołudniowej drzemki, skontrolujesz temperaturę panującą w dziecinnym pokoju, a także utrwalisz wyjątkowe chwile na fotografiach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ