Kwiaty ogrodowe wieloletnie długo kwitnące

0
11906
kwiaty wieloletnie długo kwitnące

Kwiaty ogrodowe wieloletnie długo kwitnące to jedne z najmniej wymagających uprawy​    rodzajów kwiatów. To, co je charakteryzuje to przede wszystkim duża wytrzymałość, co powoduje, że nie trzeba sadzić ich co roku. Utrzymują się w okresie od października do maja i w odpowiedni sposób zdobią nasze ogrody. Bardzo często wykorzystywane są do organizowania rabat kwiatowych. Nie ma więc co się dziwić, że znajduje się one w prawie każdym ogrodzie. Ich wytrzymałość i łatwość w uprawie sprawia, że hodowla tego rodzaju kwiatów staje się jedynie przyjemnością.

Czym się charakteryzują kwiaty wieloletnie długo kwitnące?​

Zalicza się do nich powszechnie wieloletnie rośliny zielne. Nazwę byliny ogrodowe należy traktować jako skrócony termin, powstały w ramach umowy. Pełna nazwa tej odmiany kwiatów powinna brzmieć następująco: byliny ozdobne zimujące w gruncie. Wiele z tego rodzaju kwiatów wieloletnich długo kwitnących ​zimuje jednak w gruncie. Nie należą do​ nich wszystkie kwiaty ogrodowe wieloletnie, a jedynie te, które są długo kwitnące.

wieloletnie długo kwitnące kwiaty ozdobią ogród

Rodzaje kwiatów ogrodowych wieloletnich długo kwitnących. ​ Jakie należy wybrać?​

Istnieje naprawdę mnóstwo gatunków i odmian tego rodzaju kwiatów, których nie sposób tutaj wszystkich przytoczyć. Zajmiemy się jednak omówieniem kilku gatunków, które naszym zdaniem, warte są uwagi każdego ogrodnika.

Pierwszym gatunkiem będzie posłonek ogrodowy. Największym jego atutem jest wczesne kwitnienie, który kontynuuje on aż do końca sierpnia. Sprawdza się zatem najlepiej na rabatach typu słonecznego, posadzony na skarpach i w ogrodach skalnych. Bardzo dobrze znosi ubogie w minerały gleby, a także susze. Specyficzna odmiana posłonka o nazwie Golden Queen (czyli Złota Królowa) bogata jest w piękne, czysto żółte kwiaty. Natomiast jego kolejna odmiana Ben Hope (czyli Nadzieja Bena) posiadają kwiaty z pomarańczowym środkiem, a odmiana o nazwie Wisley White (czyli Mądra Biel) charakteryzuje się białym jak śnieg kwiatostanem. Posłonek ogrodowy nie wymaga wiele pracy, długo kwietnie i jest jedną z najmniej wymaganych odmian kwiatów ogrodowych wieloletnich długo kwitnących.

Kolejnym wartym polecenia gatunkiem będzie nachyłek okółkowy, który kwitnie od czerwca do końca sierpnia, także podobnie jak posłonek ogrodowy. Natomiast warunki w jakich powinien być uprawiany są już znacznie bardziej odmienne. Nachyłek okółkowy wymaga gleby próchniczej i raczej bardzo żyznej. Lubi dużo światła słonecznego, ale może także rosnąć w lekkim cieniu.

Wśród różnych gatunków i odmian kwiatów wieloletnich długo kwitnących ​  znajdziemy​   cały arsenał różniących się między sobą rodzajów roślin. Możemy wybrać takie, które potrzebowały będą żyznej i mokrej gleby, jak również takie, które poradzą sobie na suchej i płytkiej glebie. W zależności od miejsca, w którym chcemy je posadzić znajdziemy także takie gatunki, które będą wymagały miejsc nasłonecznionych, a także takie, które będą mogły rosnąć w miejscach pokrytych cieniem. Każda z tych roślin może kwitnąć cały rok, dlatego nie jest konieczne jakiekolwiek przesadzanie ich czy ponowne sadzenie w następnym sezonie!

[Głosów:35    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ