Kwiaty do ogrodu, których na pewno pozazdroszczą Ci sąsiedzi!

0
931
Kwiaty do ogrodu

Niejedna osoba posiadająca ogród czy działkę marzy o tym, aby cieszyła ona oko swoim wyglądem – wiele z nas pamięta jeszcze babcine ogródki, które latem witały nas feerią barw i zapachów. Nie każdy z nas ma na tyle dużo wolnego czasu, aby w pełni poświęcić go pielęgnacji ogrodu – istnieją jednak rośliny, które wyglądają pięknie, a nie są zbyt wymagające, ani czasowo, ani w kwestii wiedzy o ich pielęgnacji. Sporo osób boi się, że nie zdoła utrzymać ogrodu w dobrym stanie i rezygnuje z uprawy ozdobnych roślin. Dzisiaj podpowiadamy, jakie możesz wybrać kwiaty do ogrodu, aby cieszyły oko, a jednocześnie nie sprawiły zbytnich kłopotów, jeśli chodzi o ich pielęgnację! Wiele pięknych roślin zakupicie w sklepie Florexpol.

Postaw na kwiaty łatwe w pielęgnacji

Istnieje wiele gatunków kwiatów, które są tak łatwe w pielęgnacji, że bez problemu poradzą sobie z nimi nawet osoby początkujące w kwestii ogrodnictwa. Wiele z nich kojarzymy z ogródków naszych babć, które wszak były dość zapracowane, a mimo to wiedziały, jakie kwiaty wybrać, aby pięknie ozdabiały działkę, jednocześnie nie wymagając zbyt dużej uwagi. To właśnie takie gatunki warto wziąć pod uwagę. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich – zapewniamy, że będą się prezentowały rewelacyjnie, a sąsiedzi będą zazdrościć wyglądu działki!

Róże – wśród tych kwiatów występuje wiele odmian odpornych na mróz, powtarzających kwitnienie oraz mało wymagających. Niektóre z nich dekorują ogród również zimą, kiedy na ich gałązkach pozostają czerwone owoce. Osobom posiadającym mało czasu polecamy róże parkowe – jest to odmiana, która nie przemarza zimą, nie wymaga więc szczególnej uwagi nawet podczas przymrozków. By oszczędzić różom zimowych uszkodzeń, zawsze warto je sadzić w miejscach osłoniętych od mroźnego wiatru. Ponadto można postawić na róże z polskich szkółek, które są lepiej przystosowane do naszego dość specyficznego klimatu. Zobacz: https://florexpol.eu/320-roze

Rudbekie – to wieloletnia okazała bylina o pięknej żółtej barwie kwiatów, która osiąga 60-80 cm wysokości. Jedną z ciekawszych odmian jest rudbekia naga, znana też pod nazwą Złote Kule. Dorasta nawet do dwóch metrów wysokości, z tego względu wymaga sadzenia przy podporze – dzięki temu doskonale nadaje się do “ukrycia” brzydszych miejsc w ogrodzie, jak kompostownik czy płot. Roślina ta jest mrozoodporna, a jedyne, co musimy jej zapewnić, to umiarkowanie wilgotne podłoże.

Malwy – tych kwiatów nikomu nie trzeba przedstawiać. To niezwykle imponująca roślina, która – podobnie jak powyższe gatunki – nie wymaga zbyt wiele zabiegów. Wystarczy zapewnić jej ziemię mocno zasiloną kompostem i wilgotne podłoże: reszta z naszej strony to już tylko kwestia cierpliwości. Malwy to rośliny dwuletnie, a zatem przez pierwszy sezon nie kwitną, jednak już podczas kolejnego roku od siewu zaskakują naprawdę imponującymi pędami pełnymi kwiatów – sięgają one nawet do kilku metrów! Warto pamiętać o tym, że malwa zapylona przez owady wyda nasiona, które w kolejnym sezonie mogą kwitnąć innym kolorem niż roślina mateczna.

Łubin – kwiaty te mocno kojarzone są z krajobrazem wiejskim, jednak doskonale sprawdzą się jako ozdoba każdego przydomowego ogrodu. Roślina ta jest mało wymagająca i występuje w przeróżnych kolorach – dodatkowo rośnie nawet w piaszczystej i nieurodzajnej glebie. Wyjątkowy wygląd kwiatostanów i barwne płatki zdecydowanie przyciągają uwagę!

Jak widzicie – nie potrzeba profesjonalnych umiejętności, aby stworzyć ogród, który będzie źródłem satysfakcji dla jego posiadacza, a gościom dostarczy nieustających zachwytów!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ