Książka – uniwersalny prezent pod choinkę?

0
1269
Książka

Jeżeli szukasz uniwersalnego i ponadczasowego prezentu pod choinkę, na pewno musisz odwiedzić dobrą księgarnię. Dzisiejszy rynek oferuje tak wiele możliwości, że z pewnością odnajdziesz lekturę, która skłoni do czytania nawet tych, którzy na co dzień stronią od takiej rozrywki. Co jest godne polecenia?

Dla hobbysty

Jeżeli osoba, której kupujesz prezent ma jakieś hobby, Twoje zadanie jest prostsze niż myślisz. Fana kulinariów na pewno ucieszy kolejna książka kucharska albo biografia jakiegoś znanego, światowego kucharza. Warto postawić na element zaskoczenia. Nie stawiaj więc na tytuły w stylu „Wypieki Babci Zosi”, ale postaraj się o coś innego i wyszukanego. Być może obdarowany nie ma doświadczenia w kuchni tajskiej albo wietnamskiej i chciałby zgłębić tę dziedzinę. Z kolei miłośnicy sportu na pewno z wielką chęcią przeczytają biografię swojego ulubionego sportowca. Dzisiaj praktycznie każdy znany przedstawiciel świata sportu ma swoją biografię – Bruce Lee, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Otylia Jędrzejczak, Sebastian Mila i tak dalej. Można też postawić na książki stricte specjalistyczne, dotyczące jeździectwa, malowania, modelarstwa, szycia, wędkarstwa albo hodowli roślin.

Dla naukowca

Oczywiście słowo „naukowiec” wrzucamy w cudzysłów. Ta kategoria dotyczy bowiem nie tylko osób, pracujących naukowo, ale również tych zainteresowanych światem nauki, astrologii i kosmosu. Dzisiaj na rynku książek można znaleźć szeroki wybór pozycji, które w prosty i bardzo przystępny sposób tłumaczą pewne zjawiska. Księgarnia internetowa Matfel.pl oferuje na przykład pozycję „Wszechświat krok po kroku” autorstwa Łukasza Lamża. To pierwsza na rynku książka, która tak dokładnie opisuje historię Wszechświata. Podobne książki i opracowania możemy znaleźć w dziedzinie medycyny, antropologii, ekonomii, matematyki i innych dziedzin pokrewnych.

Dla fana fantastyki

Olbrzymia rzesza czytelników książek zafascynowana jest fantastyką. Taki odrealniony świat przyciąga nawet tych, którzy na co dzień mocno stąpają po ziemi. Jeżeli zatem wiesz, że osoba, której kupujesz prezent, przejawia takie zainteresowania, postaw na książkę z tej kategorii. Na pewno uniwersalnym autorem jest chociażby Stephen King.

Dla moli książkowych

No a dla osób, które czytają wszystko i to w dużych ilościach, warto dobrać coś z kategorii bestsellerów. W okolicy Świąt Bożego Narodzenia ma miejsce wiele światowych i polskich premier książek. Jak wiadomo bowiem jest to okres swoistych „żniw” w tej branży. Decydując się na zupełnie nową pozycję masz stuprocentową pewność, że obdarowany jeszcze nie ma jej na swojej półce. Gdzie szukać takich książek? Polecamy przede wszystkim Internet. Wiele oferuje na przykład internetowa księgarnia Matfel.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ