Kredyt konsumencki na wydatki firmowe – co warto wiedzieć?

0
778
Kredyt konsumencki na wydatki firmowe

Większość osób kojarzy kredyt konsumencki z produktem finansowym, który przeznaczony jest dla osób prywatnych. Takie zobowiązanie wykorzystuje się najczęściej na remont mieszkania, zakup nowego samochodu czy też pokrycie bieżących wydatków. Kredyt konsumencki można przeznaczyć na dowolne wydatki, jednak czy mogą z niego skorzystać także przedsiębiorcy chcący rozwijać własny biznes?

W większości banków można obecnie spotkać się z bogatą ofertą kredytów firmowych. Są to produkty stworzone specjalnie dla przedsiębiorców. Z ich pomocą można finansować rozwój firmy i wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jak się jednak okazuje coraz więcej przedsiębiorców, decyduje się na zaciągnięcie kredytu konsumenckiego. Co warto wiedzieć o finansowaniu firmy z pomocą produktu pozornie przeznaczonego jedynie dla osób fizycznych?

Dlaczego kredyt firmowy nie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem?

Mogłoby się wydawać, że kredyt na działalność gospodarczą https://habza.com.pl/kredyt-inwestycyjny/jest skonstruowany w taki sposób, aby był dla przedsiębiorców lepszym rozwiązaniem niż inne produkty finansowe. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy właściciele firm są usatysfakcjonowani z takiego rozwiązania i szukają alternatywy – chociażby w kredycie konsumenckim. Jak wiadomo, kredyt dla firm odpowiada na unikalne potrzeby przedsiębiorców jednak, aby go otrzymać, należy spełnić szereg wymagań. Mowa tu, chociażby o czasie działalności na rynku czy też odpowiednio wysokich obrotach.

Niektórzy przedsiębiorcy nie są w stanie spełnić wymagań, które stawia przed nimi bank, przez co muszą skorzystać z innych ofert, chcąc rozwijać własną działalność. Najczęściej problemem okazuje się wymóg, aby firma istniała na rynku od przynajmniej 12 miesięcy. Młodzi przedsiębiorcy, którzy potrzebują pieniędzy na rozpoczęcie działalności, nie są w stanie spełnić tego wymagania, a bank najczęściej odmawia udzielenia im kredytu firmowego.

Małe firmy, które notują niewielkie dochody, także mogą mieć trudności z otrzymaniem kredytu dedykowanego przedsiębiorcom. W takim przypadku nie dziwi fakt, że kredyt konsumencki wydaje się najatrakcyjniejszym zobowiązaniem.

Finansowanie firmy kredytem konsumenckim – czy to możliwe?

Osoby fizyczne, które prowadzą własną działalność gospodarczą, mają możliwość wykorzystywania własnych pieniędzy do rozwoju firmy. Nie ważne czy są to prywatne oszczędności, czy środki z kredytu konsumenckiego – taki przedsiębiorca może wykorzystać pieniądze na rozwój działalności. Inaczej wygląda to w przypadku spółek, które posiadają własną tożsamość prawną, w ich przypadku jedynym rozwiązaniem jest kredyt firmowy.

Kredyt konsumencki dla osób, które prowadzą firmę, może być równie opłacalny, jak kredyt firmowy. Część jego kosztów można odpisać od podatku jako koszt uzyskania przychodu. Muszą zostać w tym celu spełnione następujące warunki: przedsiębiorca musi prowadzić dokumentację, kredyt musi zostać przeznaczony na zwiększenie przychodów firmy lub zabezpieczenie ich źródła oraz wydatki sfinansowane kredytem nie mogą należeć do wydatków wykluczonych z odliczenia podatku.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i zainteresowała Cię możliwość skorzystania z kredytu konsumenckiego, to warto, abyś skontaktował się ze specjalistami Habza Finanse. Pomogą Ci oni wybrać najlepszy kredyt i podpowiedzą jakie wyjście będzie w Twoim przypadku najlepsze. Fachowa pomoc ułatwi Ci cały proces ubiegania się o gotówkę na rozwój działalności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ