Kompleksowa pielęgnacja włosów – co stosować?

0
1065
Kompleksowa pielęgnacja włosów

Jeśli zauważasz spowolniony wzrost, tendencję do przetłuszczania, kruchość i łamliwość włosów, zwróć uwagę na ich codzienną pielęgnację. Być może potrzebują regeneracji i zmiany stosowanych kosmetyków – podstawą jest dopasowanie preparatów do potrzeb włosów.

Kosmetyki do włosów dopasowane do rodzaju włosa

Każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji – nie należy sięgać po obojętne jaki szampon oraz odżywkę i oczekiwać świetnych efektów. Najpierw należy określić typ włosa, ustalić, czego potrzebuje, a następnie krok po kroku testować kosmetyki do włosów i wybrać odpowiedni zestaw dla siebie – szampon, odżywkę i maskę, ew. ampułki oraz oleje. Poznaj też podstawowe zasady pielęgnacji włosów, bo są one uniwersalne i pomogą zadbać o ich zdrowie i wygląd.

Szampon do włosów i prawidłowe mycie

Jedne panie muszą myć włosy codziennie, inne co dwa lub kilka dni. Obie grupy myją włosy prawidłowo, gdyż należy myć je zawsze, gdy tego wymagają – jeśli są przetłuszczone lub nieświeże, trzeba zadbać o ich pielęgnację. Kluczem do sukcesu są jednak również stosowane kosmetyki do włosów – nie powinny być dobierane przypadkowo.

Szampon do włosów powinien być w zasadzie dobrany do skóry głowy, gdyż jego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry z sebum, pozostałości kosmetyków do stylizacji, ew. łupieżu. Dużą rolę odgrywa też technika mycia włosów – najlepiej lekko masować przede wszystkim skórę głowy.

Odżywki do włosów – niezbędne wsparcie

Do rodzaju i kondycji włosów należy jednak dobrać odżywkę. Zadba o ich wygląd, nawilży, domknie łuski i zregeneruje, a także doda blasku. Należy ją stosować po każdym umyciu – najlepiej, aby odżywka do włosów pozostała na nich przez około 15 minut.

Dopiero po tym czasie można ją spłukać – trzeba to zrobić starannie, bo kosmetyki pozostające na włosach mocno je obciążają i sprawiają, że włosy nie będą ładnie się prezentować. Odżywka do włosów działa szybko i od razu poprawi wygląd włosów, ale tymczasowo. Na poważne problemy stworzono zaś maski – np. w razie uszkodzenia struktury włosów – ale na efekty trzeba dłużej poczekać.

Maski do włosów

Zadaniem odżywek jest podstawowe pielęgnowanie włosów, z kolei maska do włosów ma inne działanie – wnika w głąb włosów i zapewnia im dogłębne działanie. Nawilża, odżywia, dodaje miękkości, a przede wszystkim regeneruje. Maska potrzebuje więcej czasu niż odżywka, by wniknąć w strukturę włosów.

Najlepsze efekty daje kompleksowa pielęgnacja – stosowanie szamponu, odżywki i maski, a w razie potrzeby także ampułek i cennych olejków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ