Kolor farby do włosów

0
1353
Kolor farby do włosów

Zmiana koloru włosów jest poważną decyzją. To, jaki kolor wybierzemy w dużej mierze wpłynie na nasz wizerunek. Dobranie odpowiedniego koloru do karnacji i koloru włosów wbrew pozorom nie jest łatwe. Zwłaszcza, że dostępny wybór kolorów farb do włosów jest naprawdę duży. Półki w sklepach i drogeriach aż uginają się od farb różnych producentów. Między sobą różnią się ceną, składem oraz jakością.

Kolor farby do włosów

Warto wiedzieć, że kolor włosów ma wpływ na to, jak wyglądamy. Farby ciemne dodadzą nam powagi lat, kolory jaśniejsze zdecydowanie odmładzają. Wybór należy oczywiście do nas, ale warto poradzić się profesjonalisty. Nawet jeśli mamy wybrany jakiś kolor, fryzjer z pewnością doradzi, czy jest on dla nas odpowiedni. Farby fryzjerskie mają o wiele lepszą jakość niż farby drogeryjne, a kolory są bardziej nasycone i trwalsze.

Techniki koloryzacji włosów

Kolory farb do włosów można ze sobą mieszać i je łączyć w dość ciekawych stylizacjach. Najpopularniejsze jest obecnie ombre i sombre, gdzie końcówki włosów są jaśniejsze, a góra ma kolor ciemny, zazwyczaj brązowy. Od koloru ciemnego do jasnego jest płynne przejście, a w sombre dodatkowo mamy jasne refleksy prowadzone od nasady włosów, dzięki czemu efekt jest bardziej naturalny. Technika sunlight polega na rozjaśnieniu tylko wybranych pasemek i pofarbowaniu ich na jaśniejszy kolor.

Jeśli mamy wybrany kolor farby do włosów i technikę, która nam się najbardziej podoba, należy udać się do profesjonalnego salonu. Farbowanie włosów to poważny zabieg, który wymaga fachowych umiejętności z dwóch powodów. Pierwszym jest efekt, który wykonany przez profesjonalistę, będzie doskonały, a drugim jest nienaruszony stan włosów. Farbowanie, zwłaszcza nieumiejętne, może zniszczyć kondycję włosów, spowodować ich wysuszenie, łamliwość oraz wypadanie. Wybór koloru farby do włosów to dopiero pierwszy krok. Kolejnym jest wybór odpowiedniego fryzjera. Dzięki temu uzyskamy zamierzony efekt, a koloryzacja przebiegnie prawidłowo i nie wpłynie niekorzystnie na stan naszych włosów.

www.jami-jami.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ