Jakie drzwi wewnętrzne do mieszkania w bloku?

0
1571
Jakie drzwi wewnętrzne do mieszkania w bloku?

Blok to specyficzne miejsce. Mamy tu część wspólną, czyli tzw. klatkę schodową i – oczywiście – poszczególne mieszkania. Ludzie żyją tu dość blisko swoich sąsiadów, zwłaszcza, że ściany, podłogi i sufity bywają na tyle cienkie, ze bardzo dobrze wiemy, co się dzieje u naszych najbliższych sąsiadów zwłaszcza, jeśli ci zapominają o stosunkach dobrosąsiedzkich.

Tak, czy inaczej, każdy chce czuć się bezpiecznie w swoim mieszkaniu. A tutaj – podobnie jak w domu -na straży naszego bezpieczeństwa powinny stać odpowiednie drzwi wejściowe do mieszkania.

Na zewnątrz, czy do środka?

Drzwi mogą otwierać się na zewnątrz lub do środka. Jeśli klatka schodowa jest dość mała, ze względu na bezpieczeństwo, warto zdecydować się na to, aby drzwi otwierały się do środka. Chodzi o wygodę wszystkich mieszkańców, ale i o przepisy przeciwpożarowe.

Jeśli klatka schodowa jest spora, można bez problemu zdecydować się na ten drugi wariant bez ryzyka, że komuś będzie to nie na rękę.

Jaki materiał?

Dzisiaj na rynku jest dostępnych sporo różnych drzwi wejściowych do mieszkania w bloku. Bywają drewniane, aluminiowe, z tworzywa sztucznego lub do produkcji których użyto przynajmniej dwóch różnych materiałów. Trzeba przyznać, że producenci dbają dzisiaj coraz bardziej o jakość swoich wyrobów, nie można więc mówić o gorszej jakości jednych drzwi i lepszej drugich – biorąc pod uwagę materiał wykonania.

Decydując się na konkretne drzwi pod tym kątem, warto pamiętać o tym, że trzeba je będzie myć i konserwować. A każdy materiał wymaga innych środków użytych do tego celu.

Materiał wykonania jest też istotny, jeśli zależy nam np. o większej izolacji akustycznej drzwi – wtedy warto wybrać drewno. Jednak wtedy mamy dość ograniczony wybór jeśli chodzi o właściwości antywłamaniowe. Drewno jednak ma swoich licznych zwolenników – to klasyczny materiał, wpasowujący się bardzo dobrze w styl urządzenia mieszkania, niezależnie od jego rodzaju.

A kolorystyka?

Pod tym względem moda, czy też obyczaje zmieniały się na przestrzeni lat. w starych kamienicach, w których dominowały właśnie drzwi drewniane, były to brązy. W blokach z lat 70. XX wieku dominowała biel, ale i materiał wykonania zmienił się na sporo tańszy wyrób drewnopodobny.

A jak jest dzisiaj? Otóż mamy do wyboru dość sporo kolorów. Jeśli nie zdecydujemy się na drewnianą klasykę, dosyć często wybór pada na nowoczesne szarości, czernie, brązy, beże i nie tylko, choć wymienione opcje są wybierane najczęściej.

Wybierając drzwi wejściowe do mieszkania, warto pamiętać o jakości materiału i wykończenia – zwłaszcza detali – oraz o odpowiadającej nam estetyce. Wszak drzwi wejściowych nie wymienia się co chwile – każde są kupowane z zamysłem jak najdłuższego użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ