Jak wybrać meble do salonu?

0
1463
Jak wybrać meble do salonu?

Salon to serce niemal każdego mieszkania. Sposób, w jaki go urządziliśmy, często nadaje klimat reszcie pomieszczeń. To miejsce, w którym spędzamy najwięcej wspólnego czasu z innymi domownikami. Doradzamy jak urządzić salon, w którym będziemy czuć się swobodnie a nasi goście komfortowo.

Zestaw wypoczynkowy — serce twojego salonu

Umeblowanie salonu warto rozpocząć od jego centrum, do którego będziemy dostosowywać poszczególne elementy umeblowania i wystroju.  Zwykle w tym miejscu znajduje się sofa lub narożnik. To jaki wybierzemy mebel, zależy od kształtu i rozmiaru naszego salonu. Do praktycznie każdej przestrzeni pasuje sofa. Zazwyczaj znajduje się ona na środku pokoju lub jest umieszczona pod jedną ze ścian. Sprawdzi się doskonale w mniejszych pokojach lub o niecodziennym układzie ścian. Dla bardziej wymagających – narożnik – który wbrew nazwie, nie musi stać, jak ten urwis – w kącie. Znowu, wszystko zależy od tego, ile przestrzeni mamy do dyspozycji. Zarówno sofa  jak i narożnik, zwłaszcza jeśli są wyposażone w schowek na pościel, mogą mogą z powodzeniem pełnić funkcję spania. Obok sofy i narożnika warto postawić dwie lub trzy pufy. Wszystko wokół niewielkiego stolika lub ławostołu.

Telewizor – nie musi was rozpraszać

Telewizory nie znikają z salonów, wbrew coraz częściej powtarzanym zapowiedziom o końcu tego medium… Bądź co bądź warto na jakiś czas odizolować się ekranu, co pozwoli uniknąć rozproszeń i skupić się na wymagających zadaniach. A może by go tak schować? Umieszczenie telewizora w szafce z otworami na okablowanie z tyłu, niesie jeszcze dwie korzyści. Po pierwsze nie martwimy się o drogi sprzęt, na przykład podczas zabawy z dziećmi. Po drugie w elegancki sposób znajdujemy rozwiązanie problemu okablowania.

Ekran powinien znajdować się na wysokości naszego wzroku. Dlatego weźmy pod uwagę skąd najczęściej będziemy go oglądać (to właśnie dlatego zaczęliśmy od ustalenia, gdzie w salonie znajdzie się zestaw wypoczynkowy). Częstym błędem,  będącym pokłosiem przyzwyczajeń co do modeli kineskopowych, jest zwiększenie odległości pomiędzy widzem a ekranem. Najnowsze modele pozwalają się cieszyć najefektywniejszymi wrażeniami właśnie wtedy, kiedy znajdują się stosunkowo blisko – w odległości około półtora metra. W żadnym wypadku nie należy umieszczać telewizora na ścianie, gdzie znajduje się kominek, okno lub inny obiekt przyciągający naszą uwagę.

Puste ściany – przestrzeń na wspomnienia

Nawet jeżeli stawiamy na minimalizm, nasza przestrzeń potrzebuje nieco ozdób, które pomogą nam wprowadzić się w miły nastrój. Salon to obok kuchni i łazienki jedneo z reprezentacyjnych pomieszczeń. Pozwólmy sobie zaprezentować kilka wyrażających nas akcentów. Mogą być to ulubione kwiaty (w wazonie lub doniczkowe), oprawione w ramki zdjęcia lub obrazy czy pamiątki z podróży (świetny pretekst do długich rozmów)

Tanio dobrać wystrój i meble do salonu

Wybór umeblowania i wystroju wnętrza to zawsze pewne wyzwanie finansowe, zwłaszcza, jeżeli wprowadzamy się do mieszkania w standardzie “pod klucz” lub nawet deweloperskim. Część zakupów da się rozłożyć w czasie. Możemy wstrzymać się z dekorowaniem pokoju – kolejne zdjęcia, obrazki czy pamiątki będziemy tam umieszczać z czasem, aż same do nas przybędą. Najważniejsze meble do salonu kupimy na przykład w Outlecie Meblowym, gdzie znajdziemy między innymi zestawy wypoczynkowe lub zestawy mebli. W zależności od naszych preferencji dobierzemy tradycyjne lub bardziej nowoczesne projekty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ