Jak przebiega kompleksowe sprzątanie po zwłokach?

0
954

Niestety w życiu radosne chwile przeplatają się z tymi smutnymi. Do tych drugich zaliczamy śmierć bliskiej osoby, z którą prędzej czy później każdy niestety będzie miał do czynienia. W takim momencie musimy zająć się nie tylko sprawami urzędowymi, ale także organizacją uroczystości pożegnalnej. Zdarza się, że ciało zmarłej osoby zostanie odnalezione dopiero po kilku dniach, w  takich sytuacjach musimy także zająć się uprzątnięciem miejsca zgonu. Po tak długim czasie nie jest to jednak tak prosty zabieg.

Czy można sprzątać po zmarłych na własną rękę?

Można, jednak nie zawsze. Ludzkie ciało po śmierci wydziela specjalne płyny ustrojowe, które mogą zagrażać zdrowiu innych ludzi. Dodatkową przeszkodą jest specyficzny zapach, który jest bardzo ciężki do zwalczenia. Wracając do pytania, po zwłokach będziemy w stanie sprzątnąć sami, ale tylko w sytuacji, gdy ciało zostanie odnalezione maksymalnie kilka godzin po zgonie. W innym przypadku klasyczne środki czystości będą niestety nieskuteczne i będzie potrzebne wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej po zwłokach. Warszawa to miasto, w którym można znaleźć sporo tego typu firm. Specjaliści dysponują sprzętem oraz środkami chemicznymi, które są niezbędne w walce z pozostałościami po zgonie.

Jak wygląda profesjonalne sprzątanie po zwłokach?

Samo sprzątanie składa się z kilku faz i zależy od stopnia rozkładu ciała. Początkowo należy usunąć z pomieszczenia wszelkie meble, dodatki, dywany i inne ruchome elementy. Następnie ekipa sprzątająca oczyszcza miejsce zgonu, a na sam koniec pozostaje proces ozonowania, aby zwalczyć uporczywy zapach. Jeżeli zwłoki leżały w pomieszczeniu od dłuższego czasu, bardzo prawdopodobne, że konieczne będzie zrywanie podłogi oraz tapet ze ścian.

Jeżeli nie mieliśmy nigdy do czynienia z firmą specjalizującą się w oczyszczaniu miejsc zgonów, najprościej będzie wpisać w przeglądarkę hasło typu „sprzątanie po zgonach warszawa” i skorzystać z usług polecanej firmy. Miejmy jednak na uwadze, że firmy świadczące swoje usługi za podejrzanie niską cenę, mogą wykonywać swoje obowiązki niesumiennie, co będzie jednoznaczne z potrzebą zatrudnienia kolejnego usługodawcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ