Jak obniżyć ciśnienie krwi?

0
1347
Jak obniżyć ciśnienie krwi?

Ciśnienie tętnicze jest jednym z podstawowych parametrów, które to warto śledzić na bieżąco. Warto pamiętać o tym, że jeśli jest ono zbyt wysokie może to być objawem poważnych problemów zdrowotnych. Zatem, gdy zauważymy, że nasze ciśnienie nie jest w normie, warto czym prędzej udać się do specjalisty kardiologa, który to zbada nasze serce. Wiele osób borykających się z wysokim ciśnieniem często zastanawia się, co obniża ciśnienie krwi.
Lekarze zazwyczaj bardzo chętnie na nadciśnienie przepisują lekarstwa, których to nie brakuje obecnie na rynku farmaceutycznym. Niemniej, zanim sięgniemy po pigułki warto pamiętać o tym, że najskuteczniejszym sposobem szybkiego obniżenia ciśnienia jest zmiana dotychczasowej diety. Po pierwsze nie wolno spożywać tłustych potraw, a po drugie należy koniecznie ograniczać ilość dostarczanej do organizmu soli, która to zatrzymuje wodę w organizmie. Jeśli jej nadużywamy, to wówczas jesteśmy bardziej nawodnieni i mamy więcej krwi w organizmie, co obciąża nasze serce i powoduje, że konieczne jest tłoczenie większej ilości krwi. W rezultacie tego zjawiska rośnie nam ciśnienie.
Większość dostępnych w aptekach leków na obniżenie ciśnienia we krwi jest moczopędnych, a ich zasadniczym celem jest wypłukanie sodu z organizmu.
Oprócz lekarstw istnieją sprawdzone, domowe sposoby na obniżenie ciśnienia krwi. W tym celu warto spożywać aronię oraz przetwory z tego owocu. Podobno bardzo sprawdzonym sposobem jest spożywanie octu jabłkowego rozcieńczonego z wodą. Aby specyfik ten zadziałał warto się upewnić, czy jest to prawdziwy produkt, a nie destylat.

www.yoggi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSprytne oszczędzanie
Następny artykułCoś na zdrowe włosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ