Istotne wzmianki o piecu wolnostojącym

0
1238
Istotne wzmianki o piecu wolnostojącym

Taki standardowy piec wolnostojący nie musi być w czasach obecnych konstrukcją z płaszczem wodnym, która znajduje się obok zbiornika wyrównawczego i bojlera. Opcja tego rodzaju rzecz jasna musi znajdować się w dość brudnej kotłowni i w tym rzecz jasna tkwi problem, bo to już dość wiekowe podejście do koncepcji pieca wolnostojącego.

Nieco starsze podejście do takiego żeliwnego wolnostojącego pieca z szybką też jest ciekawe, bo coś w tym stylu to brak jakiejś blaszanej obudowy, bo zamiast niej jest lity żeliwny odlew, który jest opcją urodziwą ze względu na to, że ma na sobie wypukłe wzory kwiatowe i dlatego piec taki bardzo dobrze pasuje do salonu z wieloma detalami ozdobnymi z drewna.

Tego typu ozdobą może być kolumna wykonana z drewna, którą wykonał stolarz, a nad nią znajdują się belki stropowe pomalowane farbą olejną i połączone elementami z kutego żelaza. Łączenia tego typu rzecz jasna są bardziej ozdobą, ale w przypadku takich pomieszczeń chodzi głównie o stylistyczne zgranie.

Piece wolnostojące

Ładny żeliwny piec wolnostojący, taki który ma po bokach ciekawe kolorowe panele ozdobne nie musi być też opcją wybitnie drogą, bo tego typu piec ma skromne palenisko, w którego przypadku można palić drewnem, brykietem lub węglem. Palenisko to nie jest opcją wybitnie obszerną, ale w przypadku tanich urządzeń grzewczych wybitna pojemność paleniska nie jest najważniejszym kryterium, ale coś w tym stylu to także schowek na drewno lub na węgiel pod paleniskiem, czyli jakieś kilkanaście centymetrów pod spodnimi wlotami powietrza.

Takie miejsce na węgiel lub na brykiet jest zaprojektowane tak by węgiel nie rozsypywał się na podłodze. Dlatego taka typowa rodzina, która chce w odmienny sposób ogrzewać własne niewielkie mieszkanko w kamienicy może zainwestować w taki tani wolnostojący piec żeliwny z drzwiczkami paleniska, które mają szybkę.

Jaki piec wolnostojący wybrać?

W świecie wolnostojących pieców trafiają się też konstrukcje wykonywane z czarnej lub z grafitowej stali kotłowej. Takie urządzenia grzewcze nie zawsze nadają się do palenia węglem i mają białe lub nawet kremowe wnętrze paleniska, które jest opcją szeroką i wysoką. Jego głębokość nie zawsze jest imponującą, bo tego typu wolnostojący piec kominek ma niewielką moc grzewczą, ale jego drzwi paleniska są spore, a nawet gigantyczne.

Mają ciekawe otwarcie, które jest czymś takim jak nowoczesna wygięta klamka. Same drzwi paleniska też są dodatkowo opcją zakrzywioną, ale najważniejszym detalem w przypadku tych drzwi jest szyba żaroodporna. Wielka i zakrzywiona, dzięki niej taki piec kominek wygląda tak jak telewizor, w którym można oglądać to jak spala się drewno.

Koza – piec wolnostojący

Obecnie produkowane piece wolnostojące są opcjami dość zróżnicowanymi, jeśli chodzi o ceny, kształty, rozmiary palenisk i walory dodatkowe, których nie widać na pierwszy rzut oka. Mowa tu o płaszczu wodnym w dość smukłym wolnostojącym piecyku kominku, który wygląda niebywale nowocześnie. Nawet tego typu konstrukcje można nabyć w czasach obecnych i co najważniejsze taki piec nie musi być opcją wybitnie drogą.

Świat pieców wolnostojących do pewnego stopnia podąża też za modą, bo taki wolnostojący piec kominek może być obudowany blachą galwanizowaną lub czymś takim jak blacha ze szczotkowanego aluminium. Jednym słowem może wyglądać tak jak nowoczesny garnek ze stali zewnętrznej.

Wyjątkowo urodziwy piec kominek może być też opcją pomalowaną na matową czerwień lub na matową wiśnię i nie chodzi tu jedynie o jakieś tam ozdobne panele, które przytwierdza się do jego boków. Obecnie cały piec może być pomalowany i to na dowolny kolor. Rzecz jasna poza sporą żaroodporną szybą drzwi paleniska. Taki pomalowany piec może być też opcją łatwą w wyczyszczeniu, bo nowoczesność takich konstrukcji tkwi też w wielu zaletach praktycznych.

Źródło: https://kominki.ratur.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ