Czy sucha karma to odpowiedni wybór dla psa?

0
7402
Czy sucha karma to odpowiedni wybór dla psa?

Dobór odpowiedniej karmy jest bardzo istotny i zapewni psu zdrowie oraz energię. Osoby, które dopiero od niedawna posiadają psa mają często wątpliwości czy najlepiej karmić go jedzeniem gotowanym, suchą czy też mokrą karmą.

Najpopularniejszym wyborem większości właścicieli czworonogów jest karma sucha. Jej niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim możliwość podania psu pożywienia od razu po wysypaniu z opakowania, co przekłada się na oszczędność czasu. Dodatkowo karma ma długi termin przydatności i w przeciwieństwie do karmy mokrej po otwarciu opakowania można ją spokojnie przechowywać przez wiele miesięcy. Sucha karma jest mocno kaloryczna, a jej zakup bardzo ekonomiczny. Czy jednak takie pożywienie jest wystarczające i zapewni psu wszystkie niezbędne składniki odżywcze?

Zróżnicowana jakość suchych karm dla psów

Wiele tak naprawdę zależy od tego, którą karmę właściciel psa wybierze dla swojego czworonoga. O ile te porządne rzeczywiście stanowią idealny wybór i zapewniają psu odpowiednią ilość składników odżywczych, to w sprzedaży dostępne są również niskiej jakości karmy, którymi zdecydowanie nie powinno się karmić psa. Co ciekawe, wysoka cena karmy wcale nie musi oznaczać, że jest ona lepsza i zdrowsza dla psa. Często też jest całkowicie odwrotnie, przez co nieświadomi właściciele niepotrzebnie przepłacają za markową karmę, która tak naprawdę nie jest zdrowa. Sucha karma dla psa w sklepie ZooArt to gwarancja produktów od najlepszych producentów.

Porcjowanie suchej karmy

Jeżeli chodzi o porcjowanie karmy suchej, to wielu właścicieli po prostu pilnuje, aby ich pies miał przez cały czas pełną miskę jedzenia. Jeżeli jednak czworonóg od razu zjada cały pokarm, niezależnie od tego ile mu się nasypie, to można skorzystać z miarki, którą łatwo wyznaczy się dzienną porcję dla psa. Właściciele zwierząt opierający dietę swoich czworonożnych przyjaciół na karmie suchej doceniają również to, że można ją przechowywać praktycznie wszędzie. Zamiast zajmować miejsce w lodówce jak w przypadku karmy mokrej, wystarczy dokładnie zamknąć opakowanie i karmę można trzyma w szufladzie lub schowku.

Gdzie kupić zdrową karmę dla psa?

Korzystając z oferty podanego sklepu zoologicznego, właściciele mogą być spokojni o jakość kupowanej karmy. Dodatkowo oszczędzają na każdej kupionej karmie, gdyż ceny są tu niższe niż w stacjonarnych sklepach zoologicznych. Jednocześnie zawsze należy pilnować, aby pies spożywający suchą karmę miał stały dostęp do świeżej wody. Dzięki temu nie dojdzie do odwodnienia, które mogłoby wynikać z bardzo małej ilości wody w tego typu pożywieniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ