Czas to pieniądz

0
1757

O tym, że czas to pieniądz słyszał pewnie każdy. Jednak co oznacza to hasło i jak zarządzać efektywnie tym czasem dowiesz się z tego artykułu.

Po pierwsze ułóż przynajmniej ogólny plan danego dnia. Ten prosty zabieg sprawi, że będziesz wiedział co musisz wykonać w danym dniu, ile czasu Ci to powinno zająć i koniecznie pomyśl jak to rozplanować aby nie jeździć z jednego końca miasta na drugie kilka razy. Staraj się tak pogrupować swoje codzienne zadania aby możliwe było wykonanie kilku naraz albo bezpośrednio po sobie bez konieczności przemieszczania się na duże odległości i straty czasu.

Po drugie ustal priorytety i mniej ważne sprawy. Taki podział umożliwi Ci lepsze zorientowanie się co trzeba zrobić koniecznie a co można ale dzisiaj nie trzeba. Dzięki temu nie będziesz tracił czasu na rzeczy mało ważne a zajmiesz się tym co rzeczywiście jest ważne.

Po trzecie aby skutecznie prowadzić to o czym była mowa powyżej warto zapisywać sobie taki plan dnia z podziałem na sprawy priorytetowe i mniej ważne. Może do tego służyć notes, kalendarz czy telefon. Forma jest dowolna, dobrana do własnych preferencji byle przedstawiona metoda była skuteczna.
Bez wątpienia warto wprowadzić powyższe rady aby nie cofać się do sklepu po artykuł, którego zapomnieliśmy, aby bez sensu nie jeździć po mieście. W ten sposób zyskujemy czas, który może dowolnie wykorzystać, często zaoszczędzimy też na kosztach paliwa itp.

Warto więc trochę się wysilić i sprawić aby doba stała się dla nas dłuższa.

http://www.fineso.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ