Co daje jazda na rowerze

0
1394
Co daje jazda na rowerze

Coraz więcej osób w sezonie wiosennym i letnim samochód zastępuje rowerem. Również dzieci uwielbiają jazdę na rowerze. Już dwulatki zaczynają jeździć na rowerku biegowym, co jest doskonałym treningiem przed rozpoczęciem nauki jazdy na rowerze z pedałami. Dziecko które dużo jeździ na rowerku biegowym uczy się utrzymywać równowagę a także lepiej się rozwija.
Niektórzy zastanawiają się co daje jazda na rowerze.
Przede wszystkim ma ona bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę a razie potrzeby ułatwia zrzucenie kilku kilogramów. Jazda na rowerze wzmacnia stawy i mięśnie nóg a także doskonale wspiera odporność organizmu. Wpływa ona także bardzo pozytywnie na zdrowie psychiczne.
Dodatkowo, jazda na rowerze jest doskonałą alternatywą dla samochodu, gdyż pozwala zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Poruszając się na rowerze znika także problem z parkowaniem samochodu. Co istotne, rower jest bardzo ekologiczny, gdyż w przeciwieństwie do samochodu nie wytwarza szkodliwych spalin i nie zatruwa powietrza.
Na rowerze bez problemu mogą poruszać się również mamy z małymi dziećmi. Wystarczy zakupić odpowiedni fotelik dla malucha i zamontować go na bagażniku. Dzięki temu dziecko w czasie podróży może obserwować otaczający je świat i lepiej je poznawać. Fotelik wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, przez co maluch siedzi bardzo stabilnie.
Dla starszych dzieci do nauki jazdy najbardziej odpowiednie są rowerki wyposażone w boczne kółka, które po pewnym czasie można odkręcić.

www.normalsi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ