Chcesz zostać projektantem wnętrz? Koniecznie sprawdź ten kierunek!

0
1334
Chcesz zostać projektantem wnętrz? Koniecznie sprawdź ten kierunek!

Architektura wnętrz to bardzo atrakcyjne studia, które pozwalają połączyć pasję do sztuk plastycznych ze zdolnościami analitycznego umysłu. Gdzie można znaleźć taki kierunek, jakie zagadnienia będą poruszane w czasie nauki i gdzie szukać zatrudnienia po otrzymaniu dyplomy? Na wszystkie te pytania odpowiadamy poniżej.

Projektant wnętrz, czyli kto?

Każdy z nas chciałby przebywać w estetycznych i funkcjonalnych wnętrzach, bez względu na to, czy znajdują się one we własnym mieszkaniu, miejscu pracy, czy urzędzie. Jednak tylko nieliczni potrafią zaprojektować przestrzeń tak, by spełniała wszystkie swoje założenia, a przy tym cieszyła oko i wyróżniała się niebanalnym wyglądem. Właśnie ta garstka osób posiada predyspozycje do tego, by w przyszłości zostać projektantami otaczającej nas rzeczywistości, czyli architektami wnętrz. Ich zdolności w połączeniu ze zdobytą w czasie studiów wiedzą, pozwalają na stworzenie funkcjonalnej, ergonomicznej, ekologicznej i efektownej przestrzeni. Są specjalistami w dziedzinie planowania, projektowania oraz wyposażania wnętrz. Dzięki nim każde pomieszczenie staje komfortowe i niepowtarzalne, sprawiając, że chce się w nim przebywać dłużej, niż wymagają tego okoliczności.

Projektanci wnętrz to specjaliści, łączący w swoim fachu analityczny umysł architekta oraz wyobraźnię i zdolności manualne artysty.

Gdzie studiować architekturę wnętrz?

Studia na tym kierunku oferuje Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie (zobacz:  http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/architektura-wnetrz). Zajęcia odbywają się zarówno w trybie stacjonarnym, jak i weekendowym, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do trybu życia oraz codziennych zajęć. Dodatkowo zajęcia prowadzone są również w języku angielskim. Kierunek ten staje się coraz popularniejszy, co powoduje, że na jego uruchomienie z roku na rok decyduje się coraz większa liczba uczelni w całej Polsce. Podczas nauki studenci zdobywają zarówno praktyczną, jak i teoretyczną wiedzę, pozwalającą im planować przestrzeń z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów, tworzyć wnętrza od podstaw oraz pracować przy ich adaptacji, czy rewaloryzacji. Będą mieli również możliwość współpracy z artystami plastykami, scenografami, architektami zajmującymi się innymi dziedzinami projektowania, materiałoznawcami, grafikami czy informatykami. Po ukończeniu studiów na kierunku architektury wnętrz I stopnia, absolwenci otrzymują tytuł licencjata lub inżyniera.

Projektowanie wnętrz – kierunek przyszłości

Kierunek ten staje się coraz bardziej popularny, a jego absolwenci bez większych trudności odnajdują się na rynku pracy, szybko zdobywając zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach w biurach projektowych, firmach designerskich oraz deweloperskich, pracowniach konserwatorskich, czy agencjach eventowych. Często uczestniczą przy produkcji filmów, spektakli i reklam oraz organizacji targów i różnorodnych warsztatów. Wielu z nich otwiera własne firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz, dzięki czemu zyskuje niezależność i możliwość samodzielnego decydowania o sposobie pracy. Wykwalifikowani specjaliści z tej dziedziny są rozchwytywani nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich. Jeśli więc szukasz stabilnego zatrudnienia, posiadasz zdolności artystyczne i chcesz mieć wkład w kreowanie otaczającej Cię przestrzeni, rozważ podjęcie studiów na kierunku architektury wnętrz. Być może to zawód właśnie dla Ciebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ