3 pytania o funkcjonalny ogród

0
1731
3 pytania o funkcjonalny ogród

W czasach pandemii przydomowa przestrzeń, która pozwala na relaks na powietrzu, to prawdziwy skarb. Warto o nią zadbać, by służyła nam każdego dnia i dawała satysfakcję. Czego nie powinno w niej zabraknąć? Z pewnością  należy tu wymienić ogrodowe meble. Niezależnie od tego, czy ustawimy je na terenie tarasu, na kamiennym patio, czy bezpośrednio na trawniku powinny gwarantować wygodę i radość z obcowania z przyrodą.

Ogrodowe meble to bardzo zróżnicowany asortyment. Nie trudno się o tym przekonać, odwiedzając sklep Bazkar.pl. Szeroki wybór modeli drewnianych, wykonanych z technorattanu, a także wysokiej jakości plastiku pozwala dostosować do oczekiwań użytkowników. Materiał, z którego wykonano meble, jest niezwykle istotny z dwóch powodów. Od niego będzie zależeć trwałość mebli oraz zabiegi pielęgnacyjne i konserwacja, jakiej należy je poddawać. Jednak nie tylko to należy brać pod uwagę, podejmując decyzję o zakupie.

Jak zaaranżować przestrzeń wypoczynkową?

Warto pamiętać, że meble powinny zostać dostosowane do sposobu, w jaki przestrzeń będzie użytkowana. Jeśli z ogrodu będą korzystać osoby starsze i stroniące od towarzystwa, to z pewnością wystarczy, jeśli ustawią na terenie ogrodu wygodne fotele i stolik, przy którym można wypić kawę. Jeśli z przestrzeni będzie korzystać większa rodzina, która chętnie przyjmuje gości, to bardzo przydatny może okazać się stół z zestawem 6 lub 8 krzeseł. A jeśli jest to rodzina z małymi dziećmi, to oprócz kompletu wypoczynkowego na tarasie lub terenie ogrodu, powinna pomyśleć również o meblach i zabawkach dla dzieci. Szeroki asortyment mebli pozwala dopasować przestrzeń do potrzeb klientów. Znajdziemy pośród niego nie tylko fotele, stoły, krzesła i kanapy, ale również krzesełka dla dzieci, leżaki, barki ogrodowe i wiele innych.

Gdzie przechowywać nawozy i narzędzia ogrodnicze?

Na terenie ogrodu niejednokrotnie zachodzi konieczność przechowywania różnych akcesoriów, sprzętów, narzędzi i preparatów. Gdzie można je chować, jeśli nie dysponujemy odpowiednim pomieszczeniem? I w tym przypadku producenci mebli wyszli naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Do tego celu doskonale sprawdzają się bowiem oferowane przez nich skrzynie, szafy i domki narzędziowe. Są nie tylko pojemne i funkcjonalne, ale w wielu przypadkach również zamykane na kluczyk, dzięki czemu do ich zawartości nie dostanie się osoba niepowołana. W ten sposób można zabezpieczać chemię ogrodniczą oraz niebezpieczne narzędzia przed ciekawskimi dziećmi.

Co zrobić, gdy masz do dyspozycji niewielką przestrzeń?

Nawet na niedużej przestrzeni można urządzić estetyczny i funkcjonalny ogród. Pomagają w tym wielofunkcyjne meble, które mogą być zarazem pojemnym schowkiem i wygodnym siedziskiem. Takich przykładów jest zdecydowanie więcej. Wśród nich można wspomnieć stolik z ukrytym pod blatem schowkiem, barek ogrodowy z pojemnikiem do przechowywania, siedzisko, które może też posłużyć jako stolik kawowy itp. Niektóre meble łączą nawet więcej niż dwie funkcje.

Istnieją też meble modułowe. Ich zaletą jest to, że można je dopasować do aktualnych potrzeb. Co to oznacza? – Mianowicie to, że za pomocą kilku prostych zmian niewielki zestaw ogrodowy można przekształcić w duży, wygodny narożnik, a kiedy goście postanowią już nas opuścić z powrotem  zmienić go w mini zestaw, który nie zajmuje wiele miejsca. Takie meble są zbudowane ze specjalnych modułów i dają dużo możliwości w aranżacji przestrzeni.

Ogrodowe meble powinny być estetyczne, wygodne i funkcjonalne. Jeśli zadbamy o to, by spełniały nasze oczekiwania, w letnie dni z radością przeniesiemy nasze życie do ogrodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ