O zdrowiu słów kilka

0
1214

Zdrowie to najcenniejszy dar, jaki otrzymujemy. A jego dawcą jest oczywiście Mama. To już w okresie ciąży kształtuje ona zdrowie dziecka poprzez właściwą dietę. Dlatego tak ważny jest jej świadomy wybór.

Jod w ciąży – działanie przyjmowanie niedobór

Kwas foliowy czy żelazo – o tych pierwiastkach pamięta chyba każda przyszła mama. Tymczasem i jod jest szalenie ważny dla organizmu. Jego niedobór może być niebezpieczny zarówno dla mamy, jak i dziecka. Nie tylko powoduje problemy z tarczycą, ale też powikłania przy porodzie, a nawet zaburzenia neurologiczne u dziecka. To on bierze udział w procesach podziału komórek i dlatego mózg, czy układ kostny tak bardzo go potrzebują.

Leczenie farmakologiczne kamicy nerkowej

Kamica nerkowa – ta w małym stopniu związana jest z okresem ciąży. Ją nabywamy często z własnej winy, poprzez nieprawidłową dietę, czy też brak właściwej higieny. A leczy się ją w zależności od postaci choroby. Kamicę wapniową leczy się lekami moczopędnymi, moczanową obniżając stężenie moczanu we krwi, struwitową antybiotykami, a cystynową alkalizując mocz i przyspieszając oczyszczanie nerek.

Zaburzenia widzenia w przebiegu chorób ogólnoustrojowych

Oczy – to dzięki nim możemy widzieć piękno otaczającego świata. Dlatego warto o nie dbać, regularnie je badając. Warto też wiedzieć, że istnieją choroby ogólnorozwojowe, które widzenie zaburzają. Są to: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, czy migrenowe bóle głowy. Jeśli zajmiemy się wówczas przyczyną zaburzenia, nie będziemy musieli dłużej martwić się o nasz wzrok.

www.psfs.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ