Szkło strukturalne – najważniejsze zalety

0
2340

Szkło strukturalne to innowacyjny produkt, który zmienia oblicze budownictwa na świecie. Jest to szkło przeznaczone do montażu jedynie za pomocą specjalnego kleju silikonowego.

Szkło strukturalne najczęściej przykleja się do paneli i elementów konstrukcyjnych elewacji. Przy jego montażu nie stosuje się połączeń mechanicznych. Poznaj jego najważniejsze zalety.

Podstawowe cechy szkła strukturalnego

Szkło strukturalne jest przykładem mocnego, lekkiego szkła, stosowanego głównie jako materiał budowlany. Jego parametry są znacznie lepsze niż w przypadku innych typów szkła. Dzięki jego zastosowaniu udaje się uzyskać lepsze doświetlenie danych przestrzeni.

Warto dodać, że szklenie strukturalne uznaje się za technologię przełomową. Do montażu szkła strukturalnego nie stosuje się elementów mechanicznych, listew czy elementów maskujących. W technologii szklenia strukturalnego stosuje się jedynie specjalny klej silikonowy do konstrukcyjnego łączenia szkła lub innych materiałów z tym szkłem. Innowacyjne spoiwa silikonowe spełniają dwojaką funkcję. Z jednej strony utrzymują ciężar szkła, a z drugiej przyjmują naprężenia spowodowane chociażby czynnikami atmosferycznymi (np. wiatrem, nasłonecznieniem, mrozem). Spoiwa te są także odporne na niszczące działanie promieni UV i innych czynników naturalnych.

Zalety szkła strukturalnego

Najważniejszą zaletą szkła strukturalnego jest to, że stanowi ono bardzo uniwersalny, wielofunkcyjny materiał budowlany. Z powodzeniem może być wykorzystywane do prac budowlanych wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Doskonale sprawdza się także jako element wykończeniowy w budownictwie i architekturze bez względu na styl, w jakim jest urządzony dom czy mieszkanie.

Drugą ważną zaletą jest to, że zastosowanie szkła strukturalnego pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w przestrzeniach mieszkalnych. Balustrady i poręcze wykonane z tego szkła są nie tylko bezpieczne, ale także dodają pomieszczeniom przejrzystości i przestronności, optycznie je powiększając. Również szkło strukturalne podłogowe sprawia, że posadzki czy schody mogą stać się elegancką i nowoczesną wizytówką mieszkania.

Szkło strukturalne doskonale sprawdza się jako materiał na konstrukcje z minimalnym podparciem, ale także szklanych dachów i zadaszeń.

Montaż szkła strukturalnego, sprowadzający się do jego przyklejania, jest realizowany stosunkowo szybko. Szkło samo w sobie jest bardzo mocne, a więc jego ewentualne pęknięcie czy rozbicie jest praktycznie niemożliwe w ramach normalnego użytkowania.

Wszystkie elementy wykonane z tej postaci szła nie tylko efektownie się prezentują, ale są również trwałe i odporne na działanie czynników mechanicznych. Prezentują się dobrze przez bardzo długi czas. Są także łatwe w utrzymaniu czystości. Najlepiej zmywać je zwilżoną ściereczką z płynem do szyb.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ