Poprawny demakijaż – sprawdź, jak robić to dobrze!

0
2282
Poprawny demakijaż - sprawdź, jak robić to dobrze!

Choć większość kobiet wykonuje demakijaż każdego dnia i nie widzi w tym nic skomplikowanego, to prawda jest taka, że prawidłowo wykonany demakijaż twarzy i oczu to prawdziwa sztuka. Dlaczego oczyszczaniu należy poświęcić tak dużo uwagi? Jakie kosmetyki do demakijażu są nam naprawdę potrzebne? I jak powinny wyglądać poszczególne jego etapy? Podpowiadamy, jak wykonać prawidłowy demakijaż krok po kroku!

Poprawny demakijaż, czyli przygotowanie do pielęgnacji

Trzeba przyznać, że demakijaż bardzo często traktujemy po macoszemu i nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest dla utrzymania właściwej kondycji naszej skóry. Dokładne wykonanie demakijażu pozwala nam nie tylko pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń na twarzy, które sprzyjają powstawaniu niedoskonałości czy utracie promiennego kolorytu skóry. Jest to również zabieg, który przygotowuje skórę na przyjęcie pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych – w tym kremu do twarzy, który może skutecznie wchłaniać się w skórę tylko w przypadku, gdy skóra jest dobrze oczyszczona.

Zmywanie makijażu – jakie produkty do demakijażu?

Demakijaż możemy uznać za poprawnie wykonany tylko wówczas, gdy posiadamy odpowiednio dobrane w tym celu kosmetyki. Jakie powinny być nasze produkty do demakijażu? Przede wszystkim odpowiednio dostosowane do potrzeb naszej skóry – to znaczy rodzaju skóry oraz typowych dla niej niedoskonałości. Przy wyborze płynu do demakijażu musimy zatem wziąć pod uwagę typ naszej skóry (sucha, tłusta, mieszana lub normalna) oraz jej dodatkowe cechy np. skóra trądzikowa, wrażliwa, naczynkowa czy dojrzała.

Demakijaż oczu

Demakijaż najlepiej rozpocząć od okolic oczu, by pozbyć się tych najtrwalszych zanieczyszczeń na twarzy – to znaczy resztek makijażu w postaci tuszu do rzęs, kredki do oczu czy cieni do powiek. Pamiętajmy jednak, że skóra wokół oczu to bardzo wrażliwy, cienki i delikatny fragment naszej skóry na twarzy, dlatego trzeba się z nim obchodzić bardzo delikatnie, by nie wywołać na jej powierzchni problemu podrażnień i zaczerwienień. Dlatego też do demakijażu należy wybierać tylko łagodne kosmetyki np. łagodny płyn do demakijażu oczu L’Oréal Paris, a cały zabieg starać się wykonywać bez intensywnego pocierania skóry.

Demakijaż twarzy

Po usunięciu z okolicy oczu resztek makijażu możemy przejść do usuwania zanieczyszczeń z pozostałej powierzchni twarzy. W tym przypadku warto wyposażyć w odpowiedni żel lub piankę do mycia twarzy, która w połączeniu z wodą pozwoli nam skutecznie pozbyć się większości zanieczyszczeń. Jednak bardzo ważne, by w tym przypadku stosować do oczyszczania skóry preparaty bez dodatku mydła i alkoholu, bowiem są to składniki, które mogą podrażniać i przesuszać skórę.

Tonizacja skóry

Po przemyciu twarzy wodą wraz z wybranym produktem do mycia twarzy, przychodzi czas na ostatni etap demakijażu, czyli tonizację skóry. Jest to bardzo ważny punkt demakijażu, bowiem pozwala on nam na przywrócenie odpowiedniego pH skóry, jej odświeżenie oraz usunięcie tych zanieczyszczeń, których nie udało nam się pozbyć we wcześniejszych etapach. Zabieg ten można przeprowadzić przy pomocy toniku do twarzy lub płynu micelarnego i możemy uznać go za zakończony dopiero w momencie, gdy ostatni zastosowany przez nas wacik będzie całkowicie czysty.

Pielęgnacja twarzy po demakijażu

Nie możemy zapominać o tym, że każdorazowo po wykonaniu demakijażu na naszej skórze powinien znaleźć się odpowiedni dla nas krem do twarzy. Tylko w ten sposób zapewnimy swojej skórze prawidłową i kompleksową pielęgnację. Musimy też pamiętać o tym, że oczyszczanie skóry powinno być nie tylko naszym wieczornym, ale też porannym rytuałem, bowiem w ciągu nocy na naszej twarzy również zbierają się zanieczyszczenia (pot, łój, kurz), które stanowią silną barierę dla aktywnych składników kremu do twarzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ