Antybakteryjne deski sedesowe – pomoc w utrzymaniu higieny w łazience

0
1780

Łazienka to miejsce, które sprzyja rozwojowi bakterii. Najlepszym miejscem do rozwoju mikroorganizmów jest muszla i deska sedesowa. Zachowanie czystości w tych okolicach możliwe jest tylko dzięki regularnej pielęgnacji, którą ułatwiają i przyspieszają specjalne powłoki antybakteryjne zastosowane w procesie produkcji desek WC.

Obecność bakterii w domu jest zagrożeniem dla naszego zdrowia. Mogą być one przyczyną chorób i często są odporne na działanie antybiotyków. Dlatego zamiast walczyć ze skutkami chorób bakteryjnych, lepiej minimalizować ich obecność w naszym otoczeniu, co umożliwiają powłoki antybakteryjne.

Antybakteryjne deski sedesowe – likwidacja pleśni i bakterii

Każdego dnia z deski sedesowej kilkukrotnie korzystają dorośli i dzieci, które często dotykają jej rękami, np. wówczas, gdy muszla jest wysoko osadzona. Powłoka antybakteryjna nie tylko  likwiduje mikroorganizmy, ale też umożliwia nam utrzymanie właściwej higieny deski zaraz po umyciu i później. Deski WC wzbogacone dodatkiem antybakteryjnym zapobiegają rozwojowi pleśni i bakterii. Ułatwiają codzienną pielęgnację, poprzez odsuwanie tłuszczu od wody, i pozytywnie wpływają na higienę w naszych łazienkach. Antybakteryjne nanocząsteczki mogą być wykonane, np. z nieorganicznej substancji na bazie jonów srebra. Ten drobny proszek dosypany do głównego materiału deski, np. Polipropylenu, jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia i działa antyseptycznie. Srebro wiąże enzymy bakterii, likwiduje je i uniemożliwia namnażanie.

Polipropylenowe deski antybakteryjne

Zdaniem ekspertów, deski z dodatkiem antybakteryjnym, powinny być wykonane z tworzywa sztucznego, np. polipropylenu. Jest to plastik, który pozwala na wytworzenie nie tylko lekkiej i elastycznej, ale też estetycznej deski WC. Zaletą polipropylenu jest także łatwa pielęgnacja i możliwość stosowania dowolnych detergentów. Dodatkowym zabezpieczeniem jest wybór desek z opcją wolnego opadania klapy, dzięki któremu deska nie zniszczy się nawet podczas gwałtownego zamykania.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ